پخش عمده انواع نبات شاخه ای

 

پخش عمده انواع نبات شاخه ای از کدام فروشگاه‌ها صورت می‌گیرد. نبات شاخه ای عمده را به چه روشی می‌توان تهیه نمود؟ چند نوع نبات شاخه ای در بازار وجود دارد و آیا انواع نبات شاخه ای ها خاصیت‌های متفاوتی دارند؟

 

از انواع نبات شاخه‌ای چه می‌دانید

 

از انواع نبات شاخه‌ای چه می‌دانید

نبات شاخه‌ای انواع متفاوتی دارد که بر این اساس طبقه بندی می‌شود. ما سعی داریم در این مطلب، مختصری از انواع نبات شاخه ای موجود در بازار را به شما ارئه دهیم.

اولین طبقه بندی نبات‌های شاخه بر اساس رنگ آنها می‌باشد. بر این اساس نبات به دو رنگ  اصلی سفید، و زرد موجود می‌باشد. نبات شاخه ای سفید نباتی است که از جوشیدن شکر و آب خالص بدست آید و رنگ نبات زرد اغلب به دلیل زعفران است. زعفران ماده ای خوش عطر و خوش بو است که در ترکیب با اب رنگ زرد زیبایی دارد و اغلب برای تزئین و به خاطر خواص آن استفاده می‌شود.

از بین این دو نمونه نبات، نبات زعفرانی بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. رنگ زیبای زعفران و عطر خوش چای نبات زعفرانی، جزء پایه ثابت خانه اغلب مادر بزرگ‌ها است .

گاهی تولید کنندگان نبات در تولیدات خود از رنگ‌های مجاز خوراکی اسفاده می‌کنند. از این نبات‌ها می‌توان نبات سبز رنگ، نارنجی و قرمز و آبی را نام برد. این نمونه نبات‌ها بسیار زیبا هستند و اغلب برای تزئینات استفاده می‌شوند. ترکیب چند رنگ با همدیگر برای سفره عقد و جشن‌ها می‌تواند آثار زیبایی به وجود بیاورد.

بعضی از مواد طبیعی در دسترس نیز می‌توانند رنگ‌های زیبایی به شاخه نبات‌ها بدهند که از آنجمله می‌توان به کاکائو اشاره کرد. رنگ قهوه ای کاکائو می‌تواند شاخه نبات قهوه ای زیبایی را ایجاد کند که هم بسیار خوش طعم است و هم طبیعی و ارگانیک است.

دومین طبقه بندی نبات شاخه ای بر اساس ماده بکار رفته به عنوان بستر رسوب بلور می‌باشد. ماده ای که برای نشست بلورهای نبات بکار می‌رود گاهی نخ هایی از جنس پنبه است و گاهی نی های چوبی و یا نی های پلاستیکی استفاده می‌شود. نبات‌های شاخه ای که بستر مورد استفاده ی آنها، نی باشد با عنوان نی نبات شناخته می‌شوند و بیشتر برای چای به صورت دانه ای استفاده می‌شوند.

 

خواص نبات برای تسکین درد معده

خواص نبات برای تسکین درد معده

 

درد معده یکی از دردهای شایع است که هر شخص در طول عمر خود حداقل یکبار آن را تجربه کرده است. عوامل بسیاری در ایجاد دردهای معده و روده اثر گذار هستند که در زیر به چند نمونه مهم اشاره می‌کنیم:

 • سردی معده
 • خوردن آب و نوشیدنی‌های گاز دار به همراه غذا
 • نفخ معده
 • پر خوری و خوردن غذاهای ناسازگار
 • خوب نجویدن و با عجله خوردن غذا

از دیدگاه طب سنتی یکی از عوامل مهم ایجاد درد در معده و روده سردی آنها است. اطبای سنتی معتقد هستند که معده و روده طبیعت گرم دارند و هر گاه دچار سردی شوند و به اصطلاح سودا در خون زیاد شود فرد دچار درد در ناحیه معده و روده‌ها می‌شود. علت این است که در این حالت یعنی زمانی که سردی در بدن زیاد می شود، رطوبت معده بالا می‌رود و بدن نمی‌تواند مقدار بالای رطوبت را دفع کند و این رطوبت باعث ایجاد گاز در معده می‌شود که به اصطلاح به آن نفخ می‌گویند. نفخ و سردی معده تقریباً در بین تمام افراد شایع است اما افراد میانسال و کهنسال بیشتر به این عارضه مبتلا می‌شوند.

یکی از روش‌های درمانی بسیار ساده که اغلب تمام مردم به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند استفاده از نبات شاخه ای است. نبات دارای طبیعت گرم است و اگر از نبات شاخه ای زعفرانی برای درمان استفاده شود به علت طبع گرم زعفران، روند بهبود سرعت پیدا می‌کند.

علاوه بر این نبات دارای خواص قابض کننده است. کودکان و افرادی که دچار اسهال هستند نیز دچار درد در ناحیه معده می‌شوند. این افراد می توانندبرای درمان از نبات استفاده کنند. در این مورد نبات با کاهش انقباض ماهیچه‌های شکم، باعث کاهش درد و بهبود و درمان بیماری می‌شود .

معجزه ای به نام نبات

 

معجزه ای به نام نبات

 

برای نبات می‌توان چندین خاصیت را نام برد که هر کدام از آنها نقش موثری بر بدن دارد. اینکه یک ماده غذایی چندین خاصیت متفاوت داشته باشد باعث می‌شود که از آن به عنوان معجزه یاد کرد و نبات واقعاً یک معجزه در طبیعت است. نحوه تولید نبات و ویژگی هایی که در بلورهای تولید شده نبات وجود دارد باعث خواص درمانی متفاوتی می شود. تاثیر نبات بر بدن بسیار شگفت انگیز است که در زیر خلاصه وار نمونه‌هایی از انها اورده شده است:

 1. درمان دل درد: شاید یکی از مهم‌ترین خاصیت نبات برطرف کردن انواع دل درد و درد معده باشد که در همین مطلب در باره آن به تفصیل سخن گفته شد.
 2. کاهش دردهای عضلانی: از خاصیت‌های دیگر نبات می‌توان به کاهش دردهای عضلانی اشاره کرد. نبات انقباضات ماهیچه ای را برطرف می‌کند افرادی که فعالیت‌های سنگین انجام می‌دهند بهتر است برای آنکه دچار گرفتگی عضلانی نشوند نوشیدن چای نبات شاخه ای درجه یک را در برنامه غذایی خود قرار دهند.
 3. درمان تنگی نفس: نبات در درمان تنگی نفس و تپش قلب نیز موثر است همچنین برای افزایش حافظه و درمان کم حواسی نیز می‌توان از نبات استفاده کرد.
 4. درمان ریزش آب دهان: درمان ریزش و جاری شدن آب دهان با نبات امکان پذیر است. کسانی که در هنگام خواب آب دهان آنها جاری می‌شود بهتر است چای نبات استفاده کنند.
 5. شادابی و نشاط بدن: نبات باعث شادی و نشاط بدن و از بین رفتن تیرگی پوست می‌شود. دفع بلغم از بدن باعث می‌شود پوست رنگ روشن به خود بگیرد.
 6. کاهش خواب آلودگی: با استفاده از نبات می‌توان خستگی و خواب آلودگی را کاهش داد بنابراین نتیجه علمی بهتر است افرادی که کارهای شبانه انجام می‌دهند و یا در شب رانندگی می‌کنند چای نبات مصرف کنند.

این خواص و خاصیت‌های دیگری که برای نبات شناخته شده است باعث می‌شود تا این ماده غذایی ارزشمند به عنوان یک معجزه گر شناخته شود. شاید کمتر ماده غذایی شناخته شده باشد که بتوان این خواص ارزشمند را برای آن نام برد.

 

پارامترهای تاثیر گذار بر قیمت نبات

 

پارامترهای تاثیر گذار بر قیمت نبات

 

پارامترهای زیادی بر قیمت نبات موثر هستند که شاید یکی از مهم‌ترین آنها نوع نبات باشد.

انواع نبات با توجه به نحوه تولید آنها متفاوت هستند و تولید کنندگان نبات با توجه به نحوه تولید نبات و عوامل موثر بر آن قیمت نبات را تعیین می‌کنند. نبات سفید و نبات زعفرانی قیمت‌های متفاوتی دارند. چون در نبات زعفرانی، زعفران استفاده شده قیمت بالایی دارد.

نبات‌های رنگی دیگر نیز با توجه به قیمت تمام شده محصول قیمت‌های یکسانی نخواهد داشت و نوع اسانس استفاده شده در قیمت تاثیر گذار است. قیمت نبات طعم دار علاوه بر قیمت مواد اولیه و پارامترهای اساسی تعیین قیمت، بستگی  به سلیقه مشتری نیز دارد. گاهی اوقات اغلب مردم از نمونه خاصی از محصول استفاده می‌کنند و این فراوانی مصرف باعث می‌شود تولید کننده بر روی همان نمونه خاص فعالیت کند و بدین ترتیب قیمت ان ماده نیز دستخوش تغییر می‌شود.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت نبات، نوع شکر بکار رفته است. شکر از نیشکر و چقندر قند به دست می‌آید و کیفیت شکر تولید شده از این دو ماده متفاوت است. بسته به اینکه کدام نوع از این شکرها برای تولید نبات بکار رفته باشد قیمت تمام شده محصول محاسبه می‌گردد.

نوع بسته بندی نبات نیز یکی از عوامل مهم است که شاخصه تعیین قیمت نبات است. بسته به اینکه ماده مورد استفاده برای بسته بندی نبات چه باشد و طرح و رنگ روی بسته بندی و میزان بسته بندی محصول چقدر باشد قیمت نهایی محصول فرق می‌کند. نبات شاخه ای بسته بندی از نبات شاخه ای فله گران‌تر است.

میزان دسترسی به مواد اولیه و محصول نیز فاکتور مهمی است که نقش اساسی در تعیین قیمت نبات دارد. چنانچه دسترسی تولید کننده به مواد اولیه زیاد باشد هزینه های حمل آن کمتر شده و به تبع آن هزینه تمام شده محصول نیز کاه پیدا می کند.

تولید کنندگان نبات می‌کوشند تا نهایتاً با توجه به مجموع این عوامل قیمت متعادل و منصفانه ای، برای محصول خود تعیین نمایند تا بتوانند در بازار رقابتی موجود جایگاه ارزشمندی داشته باشند.

سفارش انواع نبات شاخه ای عمده

سفارش انواع نبات شاخه ای عمده

انواع نبات شاخه ای در فروشگاه تولید و توزیع نبات عمده صورت می‌گیرد و به مدل‌های زیر تقسیم بندی می‌شود:

 • نبات سفید شاخه ای فله
 • نبات زرد شاخه ای فله
 • نبات سفید ۵ کیلویی
 • نبات زرد ۵ کیلویی
 • نبات سفید ۱ کیلویی
 • نبات زرد ۱ کیلویی
 • نبات زعفرانی یک نفره
 • نبات سفید یک نفره

علاوه بر این شرکت تولید نبات عمده، بنابر نیاز مشتری انواع نبات در بسته بندی‌های متفاوت را تولید و آماده نموده و خریداران می توانند هر نوع از نبات را در وزن دلخواه خود از این مرکز تهیه نمایند.

نبات شاخه ای طعم دار نیز یک نمونه از نبات‌های تولید شده در این مرکز می‌باشد. با توجه به این که مصرف کنندگان نبات ممکن است به طعم خاصی از نبات علاقه داشته باشند و یا رنگ خاصی مد نظر آنها باشد می توانند با مشاوران ما در این مرکز تماس حاصل نمایند و علاوه بر اطلاعات محصول از راهنمایی‌های لازم برای خرید انواع نبات به صورت فله و یا نبات شاخه ای بسته بندی نیز استفاده کنند و محصول مورد نیاز خود را طبق سلیقه خود انتخاب نموده و استفاده نمایند.

 

شرکت ارائه دهنده نبات شاخه ای عمده

 

شرکت ارائه دهنده نبات شاخه ای عمده

 

شرکت ارائه دهنده نبات شاخه ای عمده یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه تولید و توزیع انواع نبات است. نبات از جوشاندن شکر در آب بدست می آیدکه به روش خاصی به صورت شاخه تولید می‌شود.

چنانچه به شیره نبات هیچگونه ماده طبیعی و یا شیمیایی اضافه نشود نبات حاصل نبات سفید شاخه ای است و اگر به شیره نبات، زعفران اضافه شود نبات شاخه ای زعفرانی بدست می‌آید.

نبات‌های رنگی دیگری نیز توسط تولید کنندگان نبات تهیه می‌شوند که دارای طعم و عطر خاص خود هستند و در بین مردم مورد استقبال نیز قرار گرفته اند.

نبات یکی از شیرینی‌های مورد توجه مردم است که با توجه به نحوه تولید آن دارای خواص منحصر به فردی می‌باشد. شاید به جرات بتوان گفت که نبات برای همه دردها درمان است و برای همین است که مادر بزرگ‌ها تقریباً برای همه نوع بیماری، چای نبات را توصیه می‌کنند.

خواص بی نظیر نبات در درمان بسیاری از بیماری‌ها باعث شده که این ماده غذایی مورد توجه اطبای سنتی قرار گیرد و در بین مردم نیز توجه خاصی به آن شود.

نبات در جشن‌ها ی عروسی نیز استفاده می‌شود و پایه ثابت یکی از تزئینات سفره عقد است. تولید کنندگان نبات برای تولید این نمونه شاخه نبات‌ها تلاش زیادی می‌کنند و سلیقه ی گردانندگان جلسات عروسی نیز به زیبایی آن کمک می‌کند و گاهی با این شاخه نبات‌ها نقش های زیبایی می‌آفرینند.

 

قیمت انواع نبات شاخه ای عمده

 

قیمت انواع نبات شاخه ای عمده

 

قیمت انواع نبات شاخه ای به عوامل متعددی بستگی دارد که مقدار تمام شده کالا یکی از مهم‌ترین این عوامل می‌باشد. نوع نبات و رنگ و طعم آن و نوع شکر به کار رفته در تعیین قیمت نبات موثر هستند.

ارزان‌ترین راه برای تهیه نبات خرید آن به صورت مستقیم و بی واسطه است. در این روش خریدار نبات را مستقیماً از فروشنده در یافت می‌کند و بدین ترتیب هزینه‌های دلالی و واسطه گری از آن کم می‌شود.

نوع بسته بندی و جنس بسته بندی نبات و اینکه نبات به صورت بسته عرضه شود و یا عرضه آن به صورت فله باشد نیز نقش مهمی در تعیین قیمت نبات دارد.

وزن شاخه و نوع ماده افزودنی نیز یکی از عوامل تعیین کننده قیمت است که می‌تواند تاثیر زیادی در تعیین نهایی قیمت محصول داشته باشد.

روش تولید نبات که آیا به صورت سنتی است و یا تولید به روش‌های صنعتی صورت گرفته تاثیر عمده ای در قیمت محصول دارد. در روش صنعتی، تولید توسط ماشین آلات صورت می‌گیرد و حجم تولید بالا می‌رود در حالی که در روش سنتی تولید توسط دست صورت می‌گیرد.

فروشگاه اینترنتی عرضه نبات عمده سعی می‌کند با تولید انواع نبات شاخه ای، محصولی با خواص بی نظیر تولید نماید و سعی می‌کند با در نظر گرفتن همه عوامل و کاهش هزینه‌های جانبی، محصولی با قیمت مناسب به مشتریان خود ارائه دهد تا خریداران بتوانند محصول را بدون واسطه و با کیفیت بالا تهیه نمایند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.