فروش استثنایی نبات تخته ای درجه یک

فروش استثنایی نبات تخته ای درجه یک از چه فروشگاه‌هایی صورت می‌گیرد؟ آیا نبات تخته ای درجه یک ارگانیک است؟ نبات تخته ای چه ویژگی‌هایی دارد و برای چه افرادی مناسب است؟

اهمیت مصرف نبات ارگانیک چیست

اهمیت مصرف نبات ارگانیک چیست

از قدیم الایام که مردم دارای علم پیشرفته نبودند از منابع طبیعی به عنوان غذا و پوشاک استفاده می‌نمودند اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، صنایع غذایی و نیازهای مورد نیاز مردم به شدت رو به پیشرفت است و در این زمینه تولیدی‌های زیادی هستند که با استفاده از علم و تکنولوژی به تولید غذاهای شیمیایی رو آورده اند.

هر چند همه مواد طبیعی امروزه نیاز همه افراد بشر را برطرف نمی‌کند و ضرورتاً باید از مواد غیر ارگانیک برای غذا استفاده شود اما بهتر است همه افراد تا حدودی از مواد طبیعی و ارگانیک نیز استفاده نمایند.

نبات تخته ای ساده یکی از مواد ارگانیک است که اغلب در مناطق خراسان و یزد و اصفهان تحت عنوان نامهای متفاوت تولید و به بازار عرضه می‌شود. نبات تخته ای یزدی و اصفهان با نام کاسه نبات شناخته می‌شود و این نامگذاری به دلیل نوع ظرفی است که برای سفت شدن نبات استفاده می‌شود و شبیه کاسه است.

در تولید مواد ارگانیک از هیچگونه مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود و فرآیند تولید آن نیز باعث ایجاد تغییر شیمیایی در آن و تغییر خاصیت آن نمی‌شود.

بنابراین نبات  تخته ای را می‌توان به عنوان یک ماده ارگانیک که دارای خواص بسیار زیادی است استفاده نمود.

برای تولید نبات سفید فقط آب و شکر استفاده می‌شود. شکر مورد نیاز برای تولید نبات را از چقندر قند و یا نیشکر به دست می‌آورند و آب نیز ماده ای طبیعی و خالص است که برای تولید نبات استفاده می‌شود.

برای تبدیل شکر و آب به نبات، باید مراحل طبیعی خاصی را پشت سر گذاشت که تولید شیره نبات است و سپس شیره‌ی تولید شده را در سینی‌های مخصوصی ریخته و می‌گذارند تا سرد شود و به این ترتیب نبات تولید شده کاملاً ارگانیک و محصولی کاملاً طبیعی است.

خوردن نبات ارگانیک باعث می‌شود مولکول‌های ساکارز موجود در آن به سرعت جذب بدن شده و تاثیر درمانی خیلی سریع بر روی بدن داشته باشد.

طبع نبات گرم است و یا سرد

طبع نبات گرم است و یا سرد

نبات یکی از موادی است که از قدیم و در طب سنتی به عنوان دارویی که طبع گرم دارد به کار می‌رفته است. تقریباً تمام افراد مسن در خانواده‌ها نبات داغ را برای همه بیماری‌ها تجویز می‌کنند و اگر چه این برای افراد جوان‌تر غیر قابل پذیرش است اما مادر بزرگ‌ها از نبات استفاده زیادی می‌کنند و کار آنها بی دلیل نیز نیست.

با توجه به اینکه در تبدیل شکر به نبات فقط تغییر فیزیکی صورت می‌گیرد و هیچگونه تغییر شیمیایی اتفاق نمی‌افتد اما این نوع بلورها و ساختار بلوری نبات است که باعث شده است خواص نبات با خواص شکر کاملاً متفاوت باشد و طبع آن گرم شود.

نبات خواص بسیار زیادی دارد که به طبع گرم آن مربوط می‌شود که در زیر به نمونه ای از آنها اشاره می‌کنیم:

 1. نبات برای انواع دل دردها مفید می‌باشد. عامل ایجاد دل درد از نظر طب سنتی سردی بدن می‌باشد که نبات با طبع گرم خود می‌تواند آن را برطرف نماید.
 2. نبات برای نفخ معده و درد آن موثر است. به علت خاصیت ملین بودن نبات و طبع گرم آن دردهای معده و نفخ آن را برطرف می‌نماید.
 3. انواع نبات مخصوصاً نبات تخته ای زعفرانی برای شادابی و نشاط بدن بسیار مفید و موثر است. نبات و زعفران هر دو طبع گرم دارند و زعفران به علت مواد موجود در ترکیب آن خاصیت ضد افسردگی دارد. ترکیب کروسین و کروستین موجود در زعفران باعث می‌شود در بدن رادیکال‌های آزاد را بگیرد و موجب افزایش نشاط و شادابی بدن شود هرچند نبات به تنهایی نیز این کار را انجام می‌دهد اما در ترکیب با زعفران این عمل خیلی سریع اتفاق می‌افتد.
 4. نبات برای شادابی رنگ پوست نیز بسیار مفید است. تهیه شربت نبات و زعفران که به شربت جلاب معروف است برای شادابی و لطافت پوست به کار می‌رود و بسیار خوشمزه است.
 5. نبات سوخته برای درمان اسهال بسیار کاربرد دارد. برای تولید نبات سوخته باید نبات را بر روی شعله ملایم کاملاً ذوب نموده و سپس به آن آب اضافه نمود تا شربت تهیه شود این شربت برطرف کننده‌ی اسهال می‌باشد.
 6. برای درمان دردهای قاعدگی نیز از نبات استفاده‌ی زیادی می‌شود. دردهای قاعدگی در اثر سردی رحم و تغییرات هورمونی در دوره‌ی عادت ماهانه افراد رخ می‌دهد. به این منظور افراد باید یکی دو روز مانده به شروع دوره‌ی عادت ماهانه از نبات داغ استفاده نمایند.
 7. نبات را می‌توان با انواع دمنوشها برای درمان اغلب دردهای بدن استفاده نمود. طبق نظریه علم سنتی پزشکی، اغلب دردها در بدن به علت غلبه سردی، سودا و صفرا اتفاق می‌افتد. و خوردن نبات می‌تواند این عوارض را برطرف نماید.

نبات علاوه بر موارد گفته شده دارای خواص دیگری نیز هست که در مطالب دیگر به آن اشاره خواهد شد و همه اینها به دلیل طبع گرم نبات است و این همه خواص باعث شده که نبات را به عنوان معجزه گر طبیعت بشناسیم.

آیا نبات چاق کننده می‌باشد

آیا نبات چاق کننده می‌باشد

در این مورد که آیا نبات واقعاً چاق کننده است یا خیر دقیق نمی‌توان تصریح کرد ولی آنچه که مسلم است این است که نبات به علت وجود ساکارز موجود در آن در بدن خیلی سریع جذب مولکول‌های بدن می‌شود و این افزایش مولکول‌های ساکارز باعث می‌شود که فرد خیلی سریع به تحرک واداشته شود.

تحرک، شادابی و نشاط بدن باعث می‌شود فرد از حالت سردی و کم تحرکی بیرون آمده و به حرکت وادار گردد و این افزایش حرکت باعث افزایش شادابی و افزایش نشاط در بدن می‌شود.

سوخت و ساز سلولی به این ترتیب زیاد می‌شود و افزایش سوخت و ساز باعث می‌شود بدن در حرکت‌های زیاد چربی ذخیره شده را نیز کاهش داده و فرد به مرور لاغر شود.

در عین حال همه افراد می‌دانند مصرف زیاد هر ماده‌ی غذایی برای بدن مضر است و نبات نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بهتر است از مصرف مقدار زیاد نبات نیز جلوگیری شود زیرا اگر حتی در افراد سالم مشکلی در خوردن نبات نباشد ممکن است افرادی که به نوعی دارای بیماری‌های فشار خون و یا دیابت هستند با خوردن نبات دچار مشکل شوند. زیرا افزایش قند خون در افراد دیابتی عارضه را بدتر نموده و فرد را دچار ناخوشی می‌نماید.

همچنین افزایش فشار خون در افرادی که به این بیماری مبتلا هستند در اثر مصرف غذای نا متعارف خیلی سریع اتفاق می‌افتد. پس بهتر است همه‌ی افراد و مخصوصاً این دو دسته از خوردن زیاد نبات جلوگیری کنند.

از نبات داغ چه می‌دانید

از نبات داغ چه می‌دانید

نبات داغ ماده ای شیرین و خوشگوار است مخصوصاً اگر با نبات تخته ای زعفرانی و یا نبات شاخه ای زعفرانی، نبات داغ تهیه شود این خوراکی دلنشین است.

نبات برای بسیاری از خوراکی‌ها به عنوان شیرین کننده و چاشنی استفاده می‌شود از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • انواع چای که به چای نبات شناخته می‌شود
 • آب جوش که به نبات داغ معروف است
 • شیر
 • انواع دمنوش

نبات داغ را برای بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌کنند و در بین آنها نبات تقریباً از قدیم به عنوان درمان کننده استفاده می‌شود که می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • انواع دل دردها
 • نفخ معده
 • یبوست
 • دردهای قاعدگی
 • دیسک‌ها و آرتروز
 • شادابی و نشاط بدن
 • شادابی پوست
 • تقویت حافظه و جلوگیری از آلزایمر
 • تقویت بدن مادر بعد از زایمان
 • درمان گلودردها و سرماخوردگی
 • از بین برنده سردی در بدن مدر و ملین و نشاط آور
 • درمان تنگی نفس
 • درمان تپش قلب
 • رفع خواب آلودگی
 • افزایش سوخت و ساز بدن
 • کاهش دهنده‌ی دردهای عضلانی
 • جلوگیری از جاری شدن آب دهان
 • جلوگیری از تکرر ادرار

برای تهیه یک نبات داغ خوشمزه می‌توان مقداری آب را در کتری ریخت تا به جوش بیاید سپس چند حبه نبات تخته ای سفید و یا انواع نبات را داخل لیوان انداخت و آب جوش را روی آن ریخت و بعد با قاشق هم زد تا کاملاً حل شود اکنون نبات داغ کاملاً آماده است.

 

برای خوشمزگی و افزایش خاصیت نبات ساده می‌توان چند پر زعفران نیز به آن اضافه نموده و گذاشت تا مقداری دم بکشد این نبات داغ بسیار خوشمزه و پر از خواص است و برای درمان بیماری‌های ذکر شده می‌توان طبق تجویز طب سنتی از آن استفاده نمود.

عرضه مستقیم انواع نبات تخت درجه یک

عرضه مستقیم انواع نبات تخت درجه یک

برای تهیه نبات به صورت مستقیم و بدون واسطه افراد می‌توانند با مراجعه به فوشگاههای معتبر سراسر کشور محصول خود را به صورت عمده خریداری نمایند .

مجموعه‌ی نوشین شهد یکی از مجموعه‌های معتبر عرضه‌ی نبات به صورت مستقیم است ک در آن علاوه بر انواع نبات می‌توانید انواع شکر پنیر و نقل را نیز به صورت مستقیم تهیه و خریداری نمایید.

خرید از این فروشگاه اینترنتی دارای مزیت‌های زیر است:

 

 • می‌توانید محصول را به صورت عمده خریداری نمایید به این ترتیب نبات تخته ای ارزان قیمت با کیفیت بالا در اختیار شما قرار می‌گیرد.
 • خرید به صورت عمده و فله ای قیمت را پایین آورده و هزینه‌های زیاد را کاهش می‌دهد.
 • از انواع محصولات موجود در این فروشگاه می‌توانید تهیه نموده و خریدی همه جانبه داشته باشید
 • از تخفیف‌های ویژه ای که به مناسبت‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود م توانید استفاده نمایید.

پخش کنندگان برتر نبات تخته ای درجه یک

پخش کنندگان برتر نبات تخته ای درجه یک

پخش کنندگان برتر نبات تخته ای درجه یک فروشگاه‌ها ی معتبر تولیدی و توزیع مواد غذایی از جمله نبات و آبنبات هستند که در سرتاسر کشور به فعالیت مشغول هستند.

تهیه محصول از این افراد مزیت‌های خاص خود را دارد از جمله اینکه در این فروشگاه‌ها انواع اقلام کالا با قیمت‌های متفاوت و متنوع موجود می‌باشد و خریدار حق انتخاب کالا به دلخواه خود دارد و این خریدار است که می‌تواند بر روی کالای مورد نظر خود مانور داده و تهیه کننده و تولید کننده را وادار نماید تا محصول دلخواه او را به بازار عرضه نماید.

پخش انواع نبات تخته ای بیرجندی و مشهدی و انواع نبات شاخه در این فروشگاه اینترنی به فراوانی صورت می‌گیرد و محصول تولید شده با کیفیت بالا و قیمت مناسب در اختیار خریدار محترم است.

نبات تخته ای در شهرهای متفاوت طبق سلیقه و تجربه‌ی تولید کنندگان متفاوت به صورت مجزا و متفاوتی تولید می‌شود و این خریدار است که می‌تواند نوع نبات را انتخاب نموده و محصول دلخواه خود را از فروشگاه‌های معتبر تهیه نماید.

تولید کنندگان انواع نبات تخته ای درجه یک

تولید کنندگان انواع نبات تخته ای درجه یک

تولید کنندگان نبات اغلب برای خریداران خود انواع نبات تخته ای و انواع نبات شاخه ای را تولید می‌نمایند. برای تولید نبات تخته ای که محصولی کاملاً ارگانیک است تولید کنندگان نبات ابتدا آنها شکر را در ظروف مخصوصی که دارای آب جوش است ریخته که به آنها دیگ یا پاتیل جوش می‌گویند.

بعد از آن شربت را هم می‌زنند تا غلظت لازم را پیدا کند. شربت به قوام آمده را درون ظرف‌های مخصوص سینی مانند می‌ریزند و در مکان مسطح می‌گذارند تا کاملاً سرد و سفت شوند.

تولید کنندگان نبات تخته ای قبل از آن که نبات کاملاً سرد و شکننده شود آنها را برش داده و بعد از آنکه سرد شد آنها را در بسته بندی‌های نایلونی و کارتنی آماده و به بازار عرضه می‌نمایند.

تولید نبات تخته ای اگر چه خیلی سخت نیست ولی به تجربه و تبحر خاصی نیاز است تا بتواند محصولی با کیفیت و کاملاً سالم تولید شده و به مصرف عموم برسد.

ترکیبات اولیه نبات شکر و اب می‌باشد و تولید کنندگان نبات با سلیقه‌ی خود به آن افزودنی‌های خوراکی مانند انواع مغزها و یا زعفران و زنجبیل اضافه می‌کنند تا طعم خاصی از نبات تولید کنند.

نتیجه گیری: این مطلب اطلاعات مفیدی از نحوه‌ی تولید نبات تخته ای را بیان نموده و انواع نبا ت تخته ای را تشریح می‌کنند. همچنین در این نوشته می‌توانید با خواص نبات تخته ای و انواع بیماری‌هایی که با این نوع از نبات التیام می‌یابند آشنا شوید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.