فروش عمده نبات شاخه ای

نبات شاخه ای عمده محصولی پر کاربرد و پر فروش است که در نبات پزی ها تولید می شود و توسط مراکز عمده ی فروش نبات به عرضه ی عموم می رسد. انواع نبات شاخه ای عمده را می توان از این مجموعه با قیمت مناسب و کیفیت بالا تهیه نمود.

 

نبات شاخه ای اصل چه خصوصیاتی دارد

نبات شاخه ای اصل چه خصوصیاتی دارد

برای آنکه بدانیم یک نبات شاخه ای مرغوب است باید به نکات مهمی توجه نمود که از جمله می توان موارد زیر را نام برد:

 • رنگ نبات: نبات شاخه ای مرغوب دارای رنگ شفاف و چشم نواز است اگر نبات رنگ کدر و تیره داشته باشد از مرغوبیت خوبی برخوردار نیست و باید هنگام خرید به این نکته توجه داشت.
 • اندازه و قطر شاخه نبات: طول و قطر شاخه نبات یکی از موارد مهم و قابل توجه است که باید هنگام خرید عمده ی نبات به آن توجه داشته باشید.

اغلب شاخه نباتهای نی دار باید با گرم های مشخص تولید می شوند و اگر قطر و یا وزن شاخه نبات زیاد باشد استفاده از آن در هنگام مصرف با چای باعث شیرینی بیش از حد آن شده است و میزان دریافتی گلوکز توسط شخص زیاد می شود.

در باره نبات های ساده و فله ای یا شاخه نبات های سنتی نیز باید به وزن شاخه نبات توجه داشت و دقت نمود. هر چه قطر شاخه نبات متوسط و معمولی تر باشد در بین افراد دارای محبوبیت بیشتری است.

 • از دیگر مواردی که به آن باید توجه نمود اندازه ی بلورهای نبات است. هرچه این بلورها زیباتر و درشت باشند شاخه نبات تولید شده محبوب تر است.
 • توجه به نکات بهداشتی مکانی که نبات در آن تولید شده است نیز یکی از نکات مهم هنگام خرید نبات است. تولیدی های نبات باید به محل انبار ها و تجهیزات تولید خود توجه ویژه ای داشته باشند زیرا نبات و شکر یکی از محصولاتی است که به شدت مورد توجه حشرات به خصوص مورچه ها قرار دارد و توجه به این نکته در هنگام تولید نبات و یا خرید آن مسئله ی مهمی است.
 • نکته بعدی که در هنگام خرید نبات مخصوصا به صورت عمده باید به آن توجه شود نوع بسته بندی آن می باشد. بسته بندی نبات در هنگام حمل و نقل و یا به لحاظ ظاهری می تواند تاثیر زیادی در دید و خرید مشتری داشته باشد و این نکته برای جابجایی محصول مهم تر است.
 • زیرا زمانی که بسته بندی محصول مقاوم باشد هنگام جابجایی محصول کمتر دچار آسیب شده و محصول سلامت می ماند. همچنین محصول از حمله ی حشرات و قارچ ها نیز در امان می ماند. زیرا نبات شاخه ای بسته بندی شده یکی از انواع نبات است که به فراوانی حمل و نقل می شود.

آیا نبات سوخته خواصی هم دارد

آیا نبات سوخته خواصی هم دارد

نبات سوخته یکی از انواع نبات است که خاصیت درمانی دارد. برای آنکه بدانید نبات سوخته چگونه تولید می شود با ادامه مطلب همراه باشید.

برای تولید نبات سوخته یک تکه از نبات شاخه ای سفید را داخل ماهیتابه یا ظرف بیندازید و سپس ظرف را بر روی شعله فرار دهید تا به آرامی گرم شده و شروع به ذوب شدن نماید در این هنگام رنگ نبات به قهوه ای تیره تغییر می یابد و طعم آن کمی تلخ می شود. هنگامی که تمامی نبات به حالت مذاب در بیاید درون آن یک لیوان آب ریخته و بگذارید تا به جوش بیاید سپس این محلول را از روی شعله برداشته و بگذارید تا خنک شود.

این معجون سنتی، به نبات سوخته معروف است و ماده ای ارزشمند در طب سنتی است. این محلول می تواند برای افرادی که دچار اسهال هستند استفاده شودو آن را بهبود بخشد.

نبات سوخته ماده ای قابض است و برای درمان انواع اسهال مفید می باشد. مادران می توانند این محلول را در منزل تهیه نموده و در هنگام بیماری کودک به او بخورانند تا بدین ترتیب بیماری فرزندشان بهبود یابد.

نبات سوخته را با انواع نبات شاخه ای می توان تهیه نمود اما نبات شاخه ای سفید برای این کار مفید تر است.

زمانی که نبات به حالت نبات سوخته در بیاید خواص نبات تغییر می کند و کریستالهای آن ماده ای سیاه رنگ می شود این ماده قابض است و برای درمان اسهال بسیار مفید است. طعم آن نیز از شیرینی به تلخی می گراید و ویژگی های شیمیایی آن تغییر می کند.

خواص نبات از نظر طب سنتی

خواص نبات از نظر طب سنتی

طب سنتی برای نبات خواص بسیار زیادی بر می شمارد. علم طب سنتی نبات را معجزه ی طبیعت می داند و خواص درمانی بی نظیری را به نبات نسبت می دهد.

مهمترین خواص نبات در زیر به طور اجمال بیان شده است:

 • انواع دل دردها را می توان با نبات درمان کرد. دل درد از جمله دردهای شایعی است که برای افراد زیادی رخ می دهد و عوامل زیادی در ایجاد آن دخیل هستند اما نکته مهم این است که می توان این نوع دل درد ها را با نبات بهبود بخشید.
 • زنان در هنگام دردهای دوران قاعدگی نبات داغ استفاده می کنند این یک مسئله ی اثبات شده برای کاهش این نوع از دردها است. نبات شاخه ای زعفرانی برای این مورد بسیار مناسب است هر چند از بقیه انواع نبات نیز می توان استفاده نمود.
 • نبات برای کاهش دردهای روماتیسمی و انواع دیسکها نیز مفید است. کسانی که از این نوع بیماری رنج می برند می توانند با استفاده از نبات آن را کاهش دهند.
 • نبات ملین و ضد نفخ است و برای درمان یبوست نیز بسیار مفید است. برای این کار از شیاف نبات نیز می توان استفاده نمود.
 • برای درمان سرماخوردگی و گرفتگی صدا نیز نبات بسیار مفید است و بدین منظور بهتر است نبات شاخه ای درجه یک را به یک فنجان آب جوش اضافه نموده و استفاده کرد.
 • نبات برای افزایش تقویت حافظه بسیار مفید است. برای افرادی که از کم حواسی و یا فراموشی رنج می برند بهتر است نبات داغ استفاده نمود.
 • نبات برای کاهش گرفتگی و کاهش دردهای ماهیچه ای نیز بسیار مفید است. افرادی که فعالیت سنگین بدنی انجام می دهند بهتر است نبات داغ استفاده نمایند.
 • نبات موجب افزایش شادی و نشاط بدن می شود. افرادی که دچار افسردگی هستند بهتر است روزانه مقداری چای نبات بخورند تا به مرور انرژی آنها افزایش پیدا کند.
 • نبات باعث نرمی و شادابی پوست نیز می شود و از این لحاظ بهتر است بانوان چای نبات را در برنامه روزانه خود بگنجانند.
 • نبات طبع گرم دارد و در طب سنتی نبات را به عنوان درمان کننده بیماری هایی که سردی عامل آنها است را استفاده می کنند.
 • نبات برای درمان تنگی نفس و تپش قلب و کرمک های روده نیز مفید و موثر است.
 • برای کسانی که شبها موقع خواب از دهانشان آب جاری می شود نیز نبات ماده ی مفیدی است و بهتر است این افراد از چای نبات و یا نبات را به صوت مکیدنی استفاده نمایند.

علاوه بر این ها نیز برای نبات می توان خواص دیگری هم بر شمرد. برای درمان این همه بیماری نبات ماده موثری است و این همه خواص همزمان با هم باعث شده که نبات به عنوان یک معجزه گر شناخته شود.

اطلاعات خواندنی در باره نبات

اطلاعات خواندنی در باره نبات

نبات ماده طبیعی است که از شکر تولید می شود برای تهیه نبات ابتدا باید مواد اولیه ی مرغوب را تهیه و آماده نمود. شکر خوب و مرغوب را از چقندر قند  و یا نیشکر بدست می آورند. نیشکر اغلب در خوزستان تولید می شود.

مراحل تولید شکر از نیشگر و یا چقندر قند خود مراحل مهمی هستند و افراد زیادی برای این امر فعالیت دارند.

تولید و تصفیه شکر نیاز به علم و تجربه و تجهیزات دارد که در کشور ما این مراکز از جمله مراکز مهمی هستند که در خوزستان و شهرهایی غرب بیشتر موجود هستند.

خراسان نیز بخش مهمی از تولید و تصفیه شکر و خصوصا تولید نبات را برعهده دارد. و نبات شاخه ای به نبات خراسان مشهور است.

نبات در انواع مختلفی تولید می شود و از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نبات شاخه ساده سفید
 • نبات شاخه ای زعفرانی
 • نبات فله
 • نبات نی دار
 • نی نبات چوبی
 • نبات شاخه ای رنگی
 • نبات شاخه ای طعم دار
 • شاخه نبات مجلسی
 • نبات نگینی
 • نبات انگشتی
 • نبات پرده
 • خورده نبات
 • نبات سنتی
 • نبات مغز دار
 • نبات تخته ای
 • نبات کاسه

همه انواع نبات تقریبا به شکل یکسانی تولید می شود ولی در مراحل افزودنی و یا طعم و رنگ با هم متفاوت هستند و البته روش تولید نبات شاخه ای و نبات تخته ای نیز با هم متفاوت است.

نبات را هم برای خواص درمانی و هم برای مصرف به عنوان شیرینی و چاشنی استفاده می کنند و علاوه بر اینها از نبات به عنوان تزئین در مجالس مخصوصا برای تزئینات سفره عقد استفاده می شود و نماد شیرینی و شادکامی برای عروس و داماد بوده است. این سنت از ایران باستان در بین ایرانیان رواج داشته و هم اکنون نیز پایه ثابت در سفره ی عقد بسیاری از عروس و دامادها است.

شرکت صادرات نبات شاخه ای عمده

شرکت صادرات نبات شاخه ای عمده

شرکت صادرات نبات شاخه ای عمده انواع شاخه نبات و نی نبات و نبات پرده و همچنین انواع نقل و شکر پنیر با طعمهای متفاوت را به هموطنا ن عزیز عرضه می نماید. مجموعه نوشین شهد یکی از مجموعه های فعال در زمینه تولید داخلی و صادرات انواع نبات شاخه ای است

برای تولید نبات شاخه ای همکاران این مجموعه تلاش زیادی برای تولید محصولی مرغوب و مفید انجام می دهند و امیدوار هستند محصول تولیدی آنها مورد پذیرش جهانی واقع شده و از این طریق گام های بلندی در جهت تولید و توسعه و آرامش اقتصادی کشور عزیزمان باشد.

این مجموعه در تلاش است با استفاده از علم روز تولید و عرضه و بازاریابی بتواند نبات شاخه ای درجه یک، محصول ایرانی با کیفیت جهانی ارائه نماید .

عرضه مستقیم نبات شاخه ای عمده

عرضه مستقیم نبات شاخه ای عمده

برای تهیه هر محصولی روشهای مفید و موثری برای خرید وجود دارد. امروزه در دنیای ما که عصر دانش و تکنولوژی است می توان روشهای جدید فروش که عرضه به صورت اینترنتی و خرید عمده و مستقیم است را به عنوان روشهای مفید و موثر خرید به کار برد. عرضه ی محصول به صورت عمده چند مزیت دارد و آن امکان تولید محصول بیشتر با قیمت تمام شده کمتر است. همچنین خریداران می توانند با این روش محصول بیشتر با قیمت مناسب تر تهیه نمایند.

روشهای عرضه مستقیم و عرضه به صورت عمده به لحاظ حمل و نقل و جابجایی محصول نیز بهتر است و خریدار یک بار برای خرید محصول هزینه نموده و محصول را مستقیم از درب تولیدی به مرکز عرضه ی خود جابجا می نماید. بدین صورت از جابجایی مداوم محصول جلوگیری شده و بسته بندی های محصول دچار آسیب نمی شود.

قیمت خرید انواع نبات شاخه ای عمده

قیمت خرید انواع نبات شاخه ای عمده

قیمت نبات شاخه ای به عوامل مهمی بستگی دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قیمت ماده اولیه مورد نیاز
 • قیمت حمل و نقل تا مرکز تولیدی نبات
 • هزینه ی تولید و بسته بندی محصول
 • هزینه ی دستمزد و مالیات و کارگری محصول تولید شده
 • هزینه ی انبارش و حمل و نقل محصول
 • هزینه دلالی و فروش برای افرادی که غیر مستقیم محصول تهیه می کنند

همه ی اینها موارد مهمی هستند که برای قیمت تمام شده محصول تا رسیدن به دست مصرف کننده قابل توجه هستند و تغییر در هر کدام از این موارد می تواند در قیمت نهایی محصول موثر باشد.

مصرف کنندگان عمده بهتر است برای تهیه و خرید محصول به صورت عمده اقدام نمایند تا از این طریق بتوانند محصول را مستقیم و به قیمت عمده از کارخانه خریداری نموده و به این صورت محصول خریداری شده برای آنها با قیمت تمام شده پایین تر محاسبه می شود.

خرید نبات شاخه ای بسته بندی به صورت عمده نیز از این مرکز انجام می شود و انواع نبات به صورت فله و بسته بندی شده با قیمتهای مناسب از این مرکز صورت می گیرد. علاوه بر نبات خریداران می توانند انواع نقل و شکر پنیر با طعم های متفاوت را از این مرکز تهیه و به صورت عمده خریداری نمایند.

نتیجه گیری:

در این مطلب موارد مهمی از جمله خواص نبات سوخته و خواص انواع نبات شاخه ای ذکر شده است و محصولات این مجموعه نیز به تفضیل بیان شده است. روشهای مناسب برای خرید نیز ارائه گردیده است تا خریداران با روشهای نوین خرید آشنا شده و از آن استفاده نمایند.این مجموعه مرکزی معتبر در زمینه خرید و فروش انواع نبات و نقل و شکر پنیر می باشد.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.