فروشنده معتبر نبات شاخه سفید صادراتی

فروشنده معتبر نبات شاخه سفید صادراتی علاوه بر این نوع از نبات، انواع نبات زرد مرغوب و نبات شاخه زعفرانی و همچنین انواع نقل و شکر پنیر نیز تولید و به هموطنان عزیز ارائه می‌کند تا در این راستا بتواند کمک شایانی در زمینه تولید و توزیع کالا به مردم کشور عزیزمان داشته باشد.

 

ویژگی‌های نبات شاخه سفید

ویژگی‌های نبات شاخه سفید

 

نبات شاخه‌ی سفید نمونه خاصی از نبات است که از مخلوط شکر و آب و پختن آن طی زمان مناسب و دمای کافی به وجود می‌آید. برای آنکه بدانیم نبات شاخه سفید چگونه تولید می‌شود باید طریقه تهیه نبات را بدانیم.

یک نمونه از قدیمی‌ترین نوع شیرینی نبات است که از گذشته در کارگاههای کوچک و سنتی و امروزه هم به شکل سنتی و هم به صورت صنعتی و در کارخانجات بزرگ تولید می‌شود. برای تهیه نبات شاخه سفید ابتدا مقداری شکر را در آب به جوش آمده می‌ریزند. نسبت شکر استفاده شده ۱ به ۳ است پس از آنکه محلول حاصل جوشید برای تصفیه آن و سفید شدن نبات در کارگاههای سنتی به آن مقداری سفیده تخم مرغ اضافه می‌کنند. سفیده تخم مرغ جرمگیر است و موجب می شود نبات حاصل سفید تر شود. پس از آنکه سفیده لخته شد آنرا بر می دارند.

سپس به محلول حاصل اجازه می‌دهند تا آنقدر بجوشد که به حالت اشباع برسد. این مرحله مهم‌ترین مرحله‌ی تولید نبات است و اگر درست انجام نشود تهیه نبات دچار مشکل می‌شود.

آنگاه در ظروف خاصی که تولید کنندگان نبات دارند از قبل نخ هایی را بسته و محکم می‌کنند و یا برای تهیه نبات نی دار نی ها را در ظروف مخصوص ثابت می‌کنند.

شیره به اشباع رسیده نبات را به ظرفی که نخ ها در آن قرار دارد ریخته و در شرایط دمایی مناسب می‌گذارند تا بلورهای مناسب شکل بگیرد.

برای ثابت ماندن دما و تشکیل بلور باید محیط خاصی را فراهم کرد که به آن گرم خانه گفته می‌شود و دمای آن ثابت است. گرم خانه محلی است که شیره نبات به مدت چند روز در آن می‌ماند تا بلور تشکیل شود زیرا اگر دما تغییر کند شرایط لازم برای تشکیل بلور از بین رفته و بلورها نامتناسب می‌شوند.

مدت سه الی ۴ روز زمان نیاز است تا بلورهای نبات شاخه ای شکل بگیرند و پس از این زمان می‌توان نبات شاخه ای طبیعی تازه تهیه شده را از ظرف خارج نموده و در دمای محیط سرد و خشک نمود. سپس آن را بسته بندی و به مراکز پخش و عرضه منتقل می‌کنند.

خواص نبات برای زنان چیست

خواص نبات برای زنان چیست

 

یکی از مهم‌ترین دوران زندگی بانوان زمان زایمان و نیز عادات ماهانه است در این زمان تغییرات هورمونی بدن زنان و شرایط جسمی آنها باعث تغییرات در خلق و خو و سبک زندگی آنان نیز می‌شود.

همه زنان با خوردن نبات در دوران عادت ماهانه می‌توانند دردهای ناشی از آن را کاهش دهند و این مسئله تقریباً برای تمام زنان اثبات شده است. هم نبات زعفرانی و هم نبات شاخه ساده و هم نبات شاخه خانگی برای استفاده در این موارد بسیار موثر است.

اما این ماده غذایی می‌تواند چه تاثیری در زنان داشته باشد. اگر بیشتر دقت کنیم متوجه می‌شویم حدود یکی دو روز مانده به دوران عادت ماهانه، بانوان دچار درد در ناحیه شکم و کمر می‌شوند و پس از شروع قاعدگی نیز مخصوصاً در روزهای اول این مرحله دردهای شدیدی را احساس می‌کنند که گاهاً باعث تغییرات روحی وعصبی نیز می‌شود.

برای کاهش این دردها خانم‌ها می‌توانند از سه الی چهار روز قبل از قاعدگی، خوردن چای نبات را شروع کنند. طبع گرم نبات باعث می‌شود رحم زنان از سردی بیرون آمده و این گرمی باعث کاهش درد نیز می‌شود. نبات شاخه ای طعم دار با طعم زعفران بهترین گزینه برای این مورد است.

برای تاثیر بیشتر این خواص می‌توان از دمنوش های مناسب و نبات نیز استفاده نمود که از جمله دمنوش آویشن و یا دارچین تاثیر زیادی در کاهش دردهای قاعدگی دارد.

نبات حتی می‌تواند باعث کاهش عفونتهای رحم و واژن نیز باشد. برای استفاده از این مورد بهتر است بانوان با پزشک زنان و ماماهای سنتی مشورت داشته باشند.

یکی از مواد غذایی مهم در دوران زایمان مادران استفاده از نبات می‌باشد. چای نبات و یا نبات داغ و یا نباتی که در روغن و یا تخم مرغ ریخته شده و به مادران داده می‌شود می‌تواند هم باعث کاهش درد آنها شده و هم شادابی و نشاط را به آنها برگرداند و افسردگی‌های ناشی از زایمان را کاهش دهد.

استفاده از چای دارچین به همراه نبات قبل از زایمان می‌تواند دردهای زایمان طبیعی را کاهش داده و زایمان را راحت‌تر و سریع‌تر کند. برای این مورد بهتر است دو الی سه هفته قبل از زایمان از این دمنوش استفاده نمایند تا تاثیر آن را در هنگام زایمان مشاهده کنند.

خواص نبات برای درمان سرفه

خواص نبات برای درمان سرفه

یکی از مهم‌ترین خواص درمانی که نبات دارد درمان سرماخوردگی و سرفه است. نبات هم دارای طبع گرم است و هم خاصیت ملین و نرم کنندگی سینه را دارد و هم احتقان گلو را برطرف می‌کند و برای نرم کنندگی  و صاف شدن صدا نیز موثر است.

اغلب زمانی که فرد دچار سرماخوردگی می‌شود مخصوصاً اگر از نوع سرماخوردگی ویروسی باشد و یا زمانی که شخص به سرفه‌های خشک و خلط پشت حلق مبتلا است یکی از بهترین داروها استفاده از نبات است.

خصوصیت نرم کنندگی و ملین بودن نبات باعث می‌شود که عفونت گلو و مجاری تنفسی کاهش یابد و باعث کاهش درد و کاهش عفونت در گلو و حنجره شود.

عفونتهای ویروسی گلو و اخلاط خشک ناشی از آن را می‌توان با خوردن نبات داغ و یا چای نبات با نبات شاخه ای ساده و یا نبات شاخه ای ارگانیک کاهش داد و از بین برد و دمنوش آویشن به همراه نبات شاخه ای محلی برای این مورد بسیار موثر است.

از دیگر موارد استفاده از نبات خوردن چای نبات توسط افرادی است که مدام با حنجره خود فعالیت می‌کنند. مداحان و یا کسانی که در مراسم جشن و مذهبی به خواندن علاقه دارند اغلب از ناحیه حنجره دچار فشار و آسیب می‌شوند. خوردن نبات داغ در این افراد باعث می‌شود که صدای آنها صاف و رسا شده و دچار گرفتگی صدا نشوند.

چرا شاخه نبات سنتی از شرکتی بیشتر است

چرا شاخه نبات سنتی از شرکتی بیشتر است

اغلب نبات‌های شاخه ای در کارگاههای کوچک سنتی تولید می‌شوند. نبات پختن و نبات پزی از قدیم در بین مردم ایران مخصوصاً مردم خراسان و اطراف آن رونق داشته و هم اکنون نیز بخش مهمی از تولید نبات در خراسان صورت می‌گیرد.

در شهرهای خراسان مخصوصاً در مشهد مقدس کارگاههای زیادی وجود دارند که به کار نبات پزی و تولید و بسته بندی نبات مشغول هستند.

نبات شاخ را گاهی اوقات به نام نبات مشهدی می‌شناسند و دلیل این نامگذاری نیز استفاده از نبات به عنوان سوغاتی است که مردم از مشهد و در هنگام زیارت امام رضا به شهر خود می‌بردند.

تهیه نبات به صورت سنتی اغلب ساده است و احتیاج به دستگاههای زیادی ندارد. افراد زیادی تولید نبات را به عنوان حرفه و شغل خود انتخاب نموده اند و آن را به صورت سنتی و تجربی نسل به نسل منتقل می‌کنند.

هرچند امروزه نبات شاخه ای به صورت صنعتی و شرکتی نیز تولید می‌شود اما هنوز هم نبات‌هایی که به صورت سنتی تولید می‌شوند بازار خوبی دارند و مورد استقبال بسیاری از مردم قرار دارند و مردم استفاده از آنها را ترجیح می‌دهند.

نبات شاخه ای محلی و یا نبات سنتی بسیار خوشمزه است و در هنگام استفاده با چای و دمنوش و همچنین با شیر طعم فوق العاده ای دارد.

کارگاههای کوچکی که نبات را به صورت سنتی تولید می‌کنند اغلب نبات شاخه ای معطر با عطر ناب زعفران نیز تولید و روانه بازار می‌کنند. این نوع نبات شاخه ای پر خواص است و بسیار مورد توجه قرار دارد و طعم و عطر خوبی نیز دارد و اغلب افراد آن را چاشنی خوشمزه چای می‌دانند.

قیمت خرید نبات شاخه سفید صادراتی

قیمت خرید نبات شاخه سفید صادراتی

 

قیمت خرید نبات شاخه سفید صادراتی به عوامل زیادی بستگی دارد که قیمت مواد اولیه بکار رفته از جمله مهم‌ترین این موارد است. تولید کننده نبات، شکر را از کارخانجات استحصال و فر آوری شکر تهیه می‌کنند. این نوع از کارخانجات برای تهیه شکر تلاش فراوانی می‌کنند و تهیه شکر از نی شکر و یا چقندر قند مراحل تولید خاصی دارد.

نی شکر و یا چقندر قند که در مزارع کشاورزی کشت می‌شوند، برای فرآوری به کارخانه منتقل می‌شوند. در این مراکز بعد از اینکه شستشو و خورد شدند شیره شکر از آن خارج می‌شود و سپس، شیره تصفیه شده و بلوری می‌شود. هر کدام از این مراحل، روش خاص خود را دارد و افراد زیادی در این کارخانجات فعالیت می‌کنند. نتیجه نهایی، تولید دانه شکر است که برای تولید نبات به نبات پزی ارسال می‌شود. تا اینجا هزینه تولید و حمل شکر محاسبه می‌شود.

عامل موثر دیگر، هزینه تولید و پخت و بسته بندی نبات است که از شکر و آب و در صورت لزوم افزودنی اضافه شده به آن است. نبات شاخه ای ساده و نبات شاخه ای طعم دار قیمت یکسانی ندارد و نوع طعم به کاررفته روی قیمت موثر است. همچنین هزینه کارگری تولید نبات نیز باید سنجیده شود. در کارگاههای نبات پزی نیز افرادی مشغول به فعالیت هستند تا نبات تولید کنند .

ارزش افزوده تولید شکر به نبات و هزینه‌های حمل و جابجایی مواد اولیه همه از جمله مواردی هستند که بر قیمت محصول نهایی تاثیر گذار هستند و کاهش و یا افزایش هر کدام از این موارد موجب افزایش و یا کاهش قیمت نهایی محصول تولید شده می‌شود.

سفارش عمده نبات شاخه سفید صادراتی

سفارش عمده نبات شاخه سفید صادراتی

روشهای خرید متفاوتی در بازار وجود دارد که در زیر می‌توانید انواع این روش‌ها را ببینید و با تفاوتهای آنها اشنا شوید.

  • خرید و فروش به صورت سنتی و حضوری
  • خرید و فروش کالا به صورت خورده
  • خرید و فروش به صورت انلاین
  • خرید و فروش آنلاین و عمده

اگر بخواهید این روشهای خرید را باهم مقایسه کنید متوجه می‌شوید که در عین حال که هر کدام از آنها دارای مزیت‌هایی هستند می‌توانند از معایبی نیز برخوردار باشند.

در خرید و فروش به صورت سنتی، مشتری جنس مورد نیاز خود را از نزدیک می‌بیند و کیفیت و معایب آن را مشاهده می‌کند و سپس اقدام به خرید می‌کند. در این روش خیال مشتری از بابت کیفیت کالا راحت است ولی معایب بزرگی نیز دارد و آن وقت زیادی است که خریدار باید صرف خرید کالا کند.

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی روشهای خرید اینترنتی رواج زیادی دارد و خریدار کالا با چند سرچ ساده می‌تواند همزمان کالای موجود در چند فروشگاه را مشاهده نماید و با مسئولین این فروشگاه‌ها ارتباط برقرار کرده و از کم و کیف کالا اطلاع پیدا کند.

خرید از این نوع فروشگاه‌ها هم آسان است و هم مشکلات خرید سنتی را ندارد و فروشنده و خریدار می‌توانند به صورت آنلاین با هم در ارتباط باشند تا کالا به دست مصرف کننده برسد. در خریدهای اینترنتی می‌توان کالا را به صورت عمده نیز خریداری نمود و بدین صورت، تغییر قیمت کالا در کوتاه مدت اثر منفی روی قیمت نداشته و خریدار به راحتی می‌تواند از کالای خریداری شده‌ی خود استفاده نماید. مجموعه نوشین شهد یکی از فروشگاههای معتبر است که در زمینه نبات و آبنبات و انواع شکر پنیر و نبات سنتی فعالیت دارد.

توزیع کنندگان انواع نبات شاخه ای سفید

توزیع کنندگان انواع نبات شاخه ای سفید

توزیع کنندگان نبات، به کار بسته بندی و توزیع انواع نبات شاخه ای و نبات سنتی اقدام می‌کنند. نبات‌ها انواع متفاوتی دارند و اغلب توزیع  و بسته بندی آن‌ها مراحل خاص خود را دارد.

هر نوع نباتی را نمی‌توان در بسته‌های یکسان توزیع نمود زیرا توزیع نبات به صورت غیر اصولی می‌تواند به محصول آسیب وارد نموده و موجب ایجاد ضررهای سنگین شود.

توزیع کنندگان نبات سعی دارند انواع نباتهای تولید شده را با توجه به نوع و ویژگی آنها به روشهای خاص خود ارائه دهند تا کیفیت محصول حفظ شده و کالا به سلامت به دست مصرف کننده برسد.

توزیع نبات به صورت بسته بندی بهترین حالت است. اگر بسته بندی مرغوبی برای نبات در نظر گرفته شده باشد کالا در حین توزیع و حمل آسیب نمی‌بیند.

توزیع نبات به صورت فله نیز باید با دقت صورت گیرد. توزیع کنندگان نبات سعی می‌کنند نبات شاخه ای خانگی و یا نبات سنتی و صنعتی را با نهایت دقت به مراکز فروش ارسال نمایند تا کیفیت کالای تولید شده دستخوش تغییر نشود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.