عرضه کنندگان نبات شاخه سفید

عرضه کنندگان نبات شاخه سفید را می‌توان در سراسر کشور با قدرت فروش متفاوت و محصولات متنوع از طریق سایت‌های معتبر اینترنتی پیدا نموده و از کیفیت و مرغوبیت محصول آنها و تعداد و تنوع محصولات آنها بهره برد.

چگونه در منزل نبات سفید درست کنیم

چگونه در منزل نبات سفید درست کنیم

تهیه نبات یکی از هنرهای زیبایی است که اغلب بانوان می‌توانند آن را به کار گیرند. این کار برای آنها هم کم هزینه است و هم محصول تولید شده‌ی تازه را می‌توانند به راحتی و در زمان نیاز مصرف کنند.

اما برای تولید نبات خانگی باید مواد اولیه زیر را آماده نمود:

 1. شکر: مقداری شکر سفید و یا شکر سرخ را می‌توان به عنوان ماده اولیه برای تولید نبات در نظر گرفت.
 2. آب: مقدار آب که برای یک کیلو شکر لازم است ۲٫۵ الی ۳ کیلو گرم است. بهتر است برای این منظور از آب جوشیده شده و یا آب مقطر استفاده نمود
 3. ماده افزودنی: برای تهیه نبات با طعم‌های مختلف می‌توان از ماده‌های افزودنی ارگانیک مانند زعفران و یا مغز گردو و بادام و یا شیر و کاکائو استفاده نمود. نبات خانگی سنتی را می‌توان با این سه ماده تهیه نموده و آن را استفاده نمود

تهیه نبات خانگی در منزل بسیار ساده است و کمی دقت در انجام این کار می‌تواند محصولی خوش عطر و خوش طعم را به شما عرضه نماید.

برای تهیه این نوع از نبات کافی است آب را به جوش آورده و شکر را در آب بریزید و بگذارید تا کاملاً بجوشد تا زمانی که شربت قوام لازم را پیدا کند. ماده افزودنی را در حین جوشیدن به شربت اضافه نمایید و زمانی که شربت به مرحله‌ی فوق اشباع رسید آن را روی سینی استیل که از قبل آماده نموده اید ریخته و بگذارید تا سرد شود بدین صورت نبات خانگی شما آماده است.

برای تهیه نبات شاخه ای ساده در منزل می‌توان از آب و شکر استفاده نمود. مانند قبل آب و شکر را بگذارید تا بجوشد و اگر خواستید نبات شما زعفرانی باشد در مرحله پایانی قبل از آنکه شربت فوق اشباع شود زعفران را اضافه نمایید.

از قبل ظرفی را تهیه نموده و به طریقی از آن چند عدد نخ آویزان نمایید. برای نتیجه گیری، بهتر است نخ را کمی مرطوب نموده و در شکر بغلتانید تا بلورهای شکر به آن بچسبند بدین طریق هسته زایی نبات بهتر صورت می‌گیرد و نبات سریع‌تر تشکیل می‌شود.

در اینجا مولکول‌های اولیه‌ی شکر هسته ای برای تولید بلور می‌شوند و بلور نبات شروع به رشد می‌کند و بعد از چند روز شاخه‌ی نبات تازه تهیه می‌شود.

شربت آماده شده را در ظرف بریزید و محلول را گرم نگه دارید تا بلورها رشد نمایند. پس از ۳ الی ۴ روز شاخه‌های نبات تشکیل شده اند می‌توانید آنها را از ظرف جدا نموده و بگذارید تا خشک شوند.

فواید معجزه آسا نبات را بشناسیم

فواید معجزه آسا نبات را بشناسیم

انواع نبات شاخه ای از قدیم در فرهنگ و رسوم ایرانیان و در طب سنتی و کهن جایگاه ویژه ای داشته است. برای نبات خواص درمانی زیادی می‌شناسند که بعضی از آنها بر اساس تجربه‌ی پزشکان سنتی گفته شده و تعدادی نیز به لحاظ علمی اثبات شده است. از جمله مواردی که می‌توان در این زمینه به آن اشاره نمود در زیر اشاره شده است:

 • نبات و نفخ معده:

نبات با طبع گرمی که دارد و خاصیت ملین بودن آن برای رفع نفخ از معده و برطرف کردن یبوست از بدن بسیار تاثیر گذار است.

 • نبات و دل درد:

برای انواع دل درد نبات را بکار می‌برند. نبات برای درمان دردهای ناحیه شکم بسیار موثر است.

 • نبات و قاعدگی:

یکی از کاربردهای مهم نبات استفاده از آن در درمان و تسکین دردهای قاعدگی است که کاربردهای فراوانی دارد.

 • نبات و دیسک و روماتیسم:

یکی از کاربردهای نبات استفاده از آن در درمان دردهای روماتیسمی است. زانو درد و کمر درد از جمله‌ی این نوع دردها هستند که می‌توانند با خوردن نبات کاهش یابند. این نوع دردها در اثر تجمع بلغم و فزونی سردی در بدن ایجاد می‌شود که با خوردن نبات از بین رفته و یا حد اقل کاهش پیدا می‌کند.

 • نبات و اسهال:

از استفاده‌های مهم نبات می‌توان به درمان اسهال اشاره نمود. برای این منظور نبات سوخته تهیه نموده و از آن مانند شربت به بیمار خورانده می‌شود.

 • نبات و دردهای عضلانی

نبات را برای تسکین دهنده درد عضلات در هنگام انجام تمرینات سنگین ورزشی نیز بکار می‌برند. نبات بسیار زود هضم است و هنگام استفاده به زودی جذب خون می‌شود بنا براین افراد وقتی که نبات مصرف می‌کنند مولکول‌های آن خیلی سریع جذب بدن شده و سوخت و ساز سلولی را افزایش می‌دهد.

 • نبات و شادابی و نشاط پوست و بدن:    نبات یکی از موادی است که برای شادابی و نشاط بدن بکار می رود و چنانچه با زعفران به صورت شربت استفاده شود خواص آن چند برابر می شود

 

نبات چه خواصی برای مردان دارد

نبات چه خواصی برای مردان دارد

نبات برای همه‌ی افراد قابل استفاده است و همه می‌توانند از آن استفاده نمایند اما آنچه که مصرف این ماده را در آقایان با اهمیت می‌کنند این است که مردان معمولاً در کارهای سنگین فعالیت می‌کنند و این موضوع قوای جسمی و جنسی بالایی می‌طلبند.

اهمیت خوردن نبات شاخه ای درجه یک در آقایان زمانی آشکار می‌شود که در حین فعالیت‌های سنگین کاری و ورزشی از نبات استفاده نمایند.

خوردن نبات داغ بعد از تمرینات سنگین ورزشی و یا فعالیت سنگین بدنی باعث می‌شود که این افراد به نوعی کاهش خستگی داشته باشند و نشاط و شادابی بیشتری در بدن آنها باشد. همچنین خوردن نبات داغ و یا چای نبات باعث می‌شود که دچار گرفتگی عضلانی نشوند.

نبات داغ می‌تواند خستگی و خواب آلودگی را در آقایان مخصوصاً کسانی که در شیفتهای کاری شب مشغول به فعالیت هستند و یا رانندگانی که در شب رانندگی نموده و معمولاً طولانی مدت رانندگی می‌کنند از بین ببرد و بدین ترتیب این افراد با خوردن نبات داغ مجدد می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

از مزیت‌های دیگر نبات داغ برای مردان می‌توان به افزایش گردش خون و در نتیجه افزایش قوای جنسی نام برد که اگر با دمنوش همراه شود بسیار موثر است.

نبات برای کاهش کمر درد در مردان نیز از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا مردان در اثر فعالیت سنگین اغلب دچار دیسک می‌شوند که بسیار دردناک است و خوردن نبات می‌تواند این درد را کاهش دهد.

دیدگاه طب سنتی درباره نبات

دیدگاه طب سنتی درباره نبات

 

نبات را از زمانهای بسیار قدیم و در طبابت‌های باستانی به عنوان یک درمان کننده استفاده می‌نموده اند.

در کتاب‌های طب سنتی ابو علی سینا که یکی از دانشمندان بزرگ ایران و جهان است بارها از نبات یاد شده است.

از دیدگاه طب سنتی جهان بر چهار عنصر آب، خاک باد و آتش استوار است که هر کدام از انها طبیعت خاص خود را دارد و به این ترتیب برای بدن انسان نیز چهار عنصر دم، سودا، صفرا و بلغم را به عنوان چهار عنصر اصلی بدن نام می‌برند.

هر کدام از این عناصر ویژگی‌های خاصی دارد و اگر میزان آنها در بدن مفید و به اندازه‌ی مناسب باشد طبیعت بدن با طبیعت محیط یکسان است و بدن دچار بیماری نمی‌شود اما زمانی که هر کدام از این عناصر در بدن افزایش یابد بدن به نوعی بیماری دچار می‌شود.

طب سنتی اغلب دردها را در بدن ناشی از سردی و افزایش بلغم در خون می‌داند و نبات را به عنوان ماده ای که طبع گرم دارد و دفع کننده و یا خنثی کننده‌ی بلغم از بدن است معرفی می‌نماید و بدین ترتیب آن را برای بیماری‌هایی که ناشی از سردی در بدن است مفید و موثر می‌شمارد.

از جمله بیماری‌ها  و یا عوارضی که در نتیجه‌ی سردی در بدن عارض می‌شود و نبات شاخه ای سنتی را درمان کننده‌ی آن می‌دانند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • درمان سردی و نفخ معده: معده در زمانی که دچار سردی می‌شود نفخ می‌کند و نبات از جمله موادی است که سردی معده را از بین می‌برد.
 • درمان ریزش و جاری شدن آب دهان: اغلب در هنگام خواب افرادی که دچار طبیعت سرد در بدن هستند به ریزش اب دهان مبتلا می‌شوند. این نظریه طب سنتی است و برای تجویز آن مکیدن نبات و استفاده از نبات داغ معرفی می‌گردد.
 • درمان کننده دردهای قاعدگی: نبات یکی از موادی است که به تنهایی و یا همراه با چای و یا به صورت نبات داغ و دمنوش برای کاهش دردهای قاعدگی به کار می‌رود. این نوع دردها در اثر تغییرات هورمونی و سردی بدن به وجود می‌آید که از قدیم برای کاهش آن از نبات استفاده می‌کنند.
 • نبات را مقوی حافظه می‌دانند: به عقیده‌ی خیلی از پزشکان طب سنتی نیات یکی از موادی است که می‌تواند سردی مغز را از بین برده و باعث تقویت حافظه شود.
 • نبات سوخته و اسهال: یکی از مهم‌ترین کاربردهای نبات تاثیر آن به صورت نبات سوخته در درمان اسهال است بدین منظور می‌توان مقداری نبات سوخته را در منزل تهیه نموده و آن را مصرف نمود و یا به بیمار خوراند و بدین ترتیب شاهد بهود بیماری بود.

نبات خواص دیگری نیز دارد که طب سنتی به آن اهمیت زیادی داده است و در مطالب آینده سعی شده است این کاربردها با تفضیل بیشتری ارائه شود.

صادرات انواع نبات شاخه سفید

صادرات انواع نبات شاخه سفید

نبات شاخه‌ی صادراتی یکی از اقلامی است که در کارگاه‌های تهیه و تولید نبات تولید شده و به منظور صادرات در داخل و خارج از استان و کشور عزیزمان توزیع می‌شود. نبات شاخه ای سفید را تولید کنندگان برتر با کیفیت بالا تولید نموده و در مقایسه با دیگر محصولات از حجم خرید و فروش بالایی برخوردار است و این موضوع باعث شده است این محصول محبوبیت خاصی در بین مردم داشته باشد. صادر کنندگان این محصول انواع نبات شاخه ای و نبات سنتی و همچنین انواع شکر پنیر و نقل را به صورت فله و یا بسته بندی عرضه نموده و در این راه گام‌های مهمی در ارز آوری به کشور عزیزمان داشته اند.

کشورهایی که در این زمینه فعال هستند کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای افغانستان و عراق و همسایگان شمالی ایران هستند که نبات ایرانی را می‌شناسند و از آن استفاده‌ی فراوانی می‌کنند.

خرید تضمینی نبات شاخه سفید

خرید تضمینی نبات شاخه سفید

مجموعه‌های فعال در زمینه تولید و توزیع نبات شاخه ای تمام تلاش خود را برای تولید و خرید و فروش انواع نبات مخصوصاً نبات شاخه ای بسته بندی شده دارند. مجموعه نوشین شهد نیز یکی از این مراکز است که در کار تولید و توزیع و همچنین خرید و فروش نبات شاخه ای و نبات تخت فعالیت نموده و بدین ترتیب تلاش می‌کند که نیاز بخش مهمی از جامعه را به این محصول برطرف نماید.

برای تولید نبات شاخه ای و همچنین توزیع این محصول، تولید کنندگان و توزیع کنندگان زیادی در سطح کشور فعالیت دارند که بخش اعظمی از آنها در استان خراسان مستقر هستند و از آنجا که زعفران نیز محصول منحصر به فرد این استان است نبات شاخه ای زعفرانی با قیمت مناسب و کیفیت بالا در این استان تولید و به بازار عرضه می‌گردد.

فروش عمده نبات شاخه سفید

فروش عمده نبات شاخه سفید

فروش عمده نبات شاخه سفید از این مراکز و مراکز مهم تجاری و تولید و توزیع نبات صورت می‌گیرد. نبات شاخه ای سنتی و انواع شکر پنیر و نقل نیز از جمله موادی هستند که در تولیدی‌های نبات تهیه و تولید می‌شوند کههر چند ماده اولیه و پایه‌ی همه آنها شکر است اما هر کدام از آنها دستورالعمل تولید مخصوص به خود را دارند.

فروش عمده با توجه به حجم بالا ی محصول در اغلب اوقات هم برای خریدار و هم برای فروشنده  قیمت مناسبی دارد و معمولاً هر دو از این قبیل خرید و فروش راضی هستند.

در فروش‌های عمده مزیت‌های زیادی هست که به عنوان مثال می‌توان به خرید و فروش در حجم بالا، هزینه‌ی حمل کمتر، کاهش هزینه‌های بسته بندی و در نتیجه کاهش قیمت تمام شده‌ی محصول اشاره نمود.

نتیجه گیری:

این مطلب بحث مهمی راجع به انواع نبات شاخه ساده و طرز تهیه این نوع نبات به صورت سنتی ا توضیح داده و برخی از خواص آن را به صورت اجمال بیان می‌کند تا خریدار در ضمن اینکه با نوع محصول آشنا می‌شود خواص درمانی و کاربردهای آن را نیز بداند و این علم و آگاهی باعث شده است که هم کیفیت خرید بالا رود و هم محصول فروشنده ارزش اقتصادی خود را ارائه نماید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.