عرضه مستقیم نبات تخت ساده

عرضه مستقیم نبات تخت ساده یکی از محصولات پر فروش و پر کاربرد این فروشگاه است که در بسیاری از شهرهای کشور محصولاتی بی نظیر با کیفیت‌های خوب و قیمت مناسب به خریداران عرضه می‌دارد.

منظور از نبات ارگانیک چیست

منظور از نبات ارگانیک چیست

محصولاتی که توسط انسان تولید می‌شوند به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • محصولات ارگانیک
 • محصولات غیر ارگانیک

اما برای اینکه بدانیم کدام یک از محصولات ارگانیک هستند و کدام یک غیر ارگانیک باید ابتدا تعریف ارگانیک و غیر ارگانیک را بدانیم.ارگانیک یعنی طبیعی و غیر ارگانیک یعنی شیمیایی.

 • محصولات ارگانیک: تمام محصولاتی که با مواد اولیه طبیعی درست می‌شود و در ترکیب آن مواد شیمیایی به کار نرفته باشد و یا فرآیند تولید آن را به ماده‌ی دیگری تبدیل نکرده و ماهیت آن را تغییر نداده باشد را محصول ارگانیک می‌گویند.
 • محصولات غیر ارگانیک: تمام موادی که در مواد اولیه آن محصول ترکیبی و یا شیمیایی به کار رفته باشد را غیر ارگانیک می‌نامند.

نبات تخت یکی از محصولاتی است که در اغلب شهرهای خراسان تولید می‌شود و محصولی است که در ترکیب مواد اولیه آن فقط شکر، آب و گاهی اوقات زعفران به کار می‌رود. همه این مواد به نوعی ماده طبیعی هستند که در ترکیب آنها مواد شیمیایی جایگاهی ندارد. بنابر این می‌توان گفت انواع نبات تخت سفید  و نبات تخت زعفرانی خراسان محصولی کاملاً ارگانیک است.

محصولات ارگانیک با بدن انسان بسیار سازگاری دارند و اغلب خواص طبیعی آنها برای بدن مفید می‌باشد.برای داشتن سلامت جسم و روح بهتر است از محصولات ارگانیک استفاده شود.

ابو علی سینا دانشمند به نام ایرانی درمان انواع بیماری‌ها را استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک و به اندازه نیاز بدن معرفی می‌کند و خوردن مواد غذایی بیشتر از حد نیاز بدن را به نوعی عامل بیماری می‌داند.

نبات ارگانیک نبات خالص است که باه آن مواد شیمیایی دیگری مثل رنگ‌های مجاز و … اضافه نشده باشد.

نبات تخت درجه یک که در این مجموعه تولید می‌شود نمونه ای از محصول نبات ارگانیک است که از ماده اولیه شکر و آب خالص تهیه می‌شود و بنا به سفارش مشتری در ترکیب آن زعفران نیز به کار می‌رود.

این محصول خواص بسیار زیادی دارد و کیفیت بالا و طبیعی بودن آن باعث شده بسیاری از افراد آن را به عنوان چاشنی به همراه چای و دمنوش استفاده نمایند.

آشنایی با مزایای خوردن نبات

آشنایی با مزایای خوردن نبات

نبات خواص متفاوت و متنوعی دارد. برای آنکه به عمق خواص نبات پی ببرید تعدادی از خواص شناخته شده نبات را به اختصار در زیر بیان می‌کنیم.

 • فواید نبات برای داشتن پوست صاف و سالم و خوش رنگ: مصرف شربت جلاب طبی یکی از شربت‌های خوراکی خوش عطر و طعم است که با نبات و گلاب و زعفران درست می‌شود. این شربت خوشمزه و خوشرنگ برای خونرسانی به سطح پوست و داشتن پوست زیبا و سالم بسیار مفید است

برای تهیه این شربت باید یک واحد نبات و سه واحد گلاب را باهم مخلوط کرده و بر روی حرارت گذاشت تا به جوش بیاید و تا زمانی که حجم آن به نصف برسد بجوشد. سپس زعفران را به این شربت اضافه نمود و پس از مقداری جوشیدن حرارت آن را خاموش نمود.

مقدار زعفران برای تهیه یک شربت جلاب با یک کیلو نبات و سه کیلو گلاب دو مثقال می‌باشد.

این شربت خونرسانی به پوست را تقویت نموده و قلب را بهبود و سلامتی می‌بخشد. خون را رقیق می‌کند و موجب شادی و نشاط بدن می‌شود و برای داشتن پوست زیبا حداقل روزانه باید یک لیوان از این شربت را نوشید.

 • فواید نبات برای درمان ریزش آب دهان: گاهی اوقات برای اغلب افراد پیش می اید که فرد در خواب دچار ریزش آب از دهان می‌شود. این حالت برای بسیاری از افراد ناخوشایند است و فرد را دچار استرش و شرمندگی می‌کند.

علت این عارضه غلبه سردی در بدن به علت خوردن غذاهای با طبع سرد است. اغلب افرادی که طبع بدن آنها سرد وتر است هنگامی که از غذاهای با طبع سرد استفاده می‌کنند موقع خواب دچار این حالت می‌شوند.

اما این عارضه را می‌توان به راحتی با مکیدن نبات و یا خوردن چای نبات برطرف نمود.

 • تقویت حافظه با خوردن نبات: یکی از خواص بسیار مهم انواع نبات مخصوصاً نبات تخت زعفرانی ارگانیک افزایش تقویت حافظه است.

اغلب افرادی که در پیری دچار فراموشی هستند می‌توانند با خوردن نبات این مشکل را تا حدودی برطرف نمایند. علت فراموشی‌ها از دیدگاه طب سنتی غلبه سردی بر مغز است. خوردن نبات با طبع گرمی که دارد باعث از بین رفتن سردی مغز و افزایش تقویت حافظه در این افراد می‌شود.

بعلاوه بر موارد گفته شده برای نبات خواص بسیار زیادی بر شمرده شده است که از جمله می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • درمان انواع دل درد
 • درمان نفخ معده و یبوست
 • درمان اسهال
 • درمان دردهای مفاصل و دیسک
 • درمان استرس و افسردگی
 • تقویت قلب و افزایش خونرسانی

فواید خوردن نوشیدنی‌های گرم با نبات

فواید خوردن نوشیدنی‌های گرم با نبات

در روزهای سرد زمستانی یکی از مواد غذایی بسیار دلچسب نوشیدنی‌های گرم و از جمله چای و آویشن است. نوشدنی هایی که در عین حال که بسیار خوشمزه هستند خواص فراوانی نیز دارند و برای افراد بسیار مفید و موثر هستند. بدن را گرم می‌کنند و به انسان نشاط و شادابی می‌بخشند.

انواع دمنوش های گیاهی برای درمان بیماری‌ها و یا پذیرایی در بین مردم استفاده می‌شود و این نوشیدنی‌ها را بسیاری از کافی شاپ ها به صورت پذیرایی از میهمانان خود نیز در منوی پذیرایی دارند. افراد زیادی به قصد نوشیدن یک نوشیدنی گرم و پر خواص به این مکان‌ها می‌روند.

 

انواع دمنوش چای زنجبیل و چای دارچین همچنین دمنوشهای رازیانه و آویشن و نعنا را می‌توان با نبات استفاده نمود. خوردن این نوع نوشیدنی‌ها به همراه نبات علاوه بر خواص درمانی آن بسیار لذت بخش است و خواص دیگری نیز دارد که در زیر به آن اشاره شده است.

 

 • کمک به تصفیه خون
 • گرم شدن بدن در روزهای سرد
 • درمان بیماری‌ها
 • شادابی و نشاط بدن
 • داشتن لحظات با نشاط با دوستان و خانواده

همه چیز در باره نبات داغ

همه چیز در باره نبات داغ

نبات داغ نوشیدنی خوشمزه ای است که برای درمان انواع دل درد بسیار مفید است. برای تهیه نبات داغ ابتدا مقداری آب را داخل کتری به جوش می‌آورند. وقتی آب به جوش آمد مقداری نبات تخت و یا نبات شاخه ای داخل آن می‌ریزند و بگذارند تا کاملاً حل شود. سپس می‌گذارند تا محلول کمی سرد شود و آن را در استکان ریخته و میل می‌کنند.

این نوع نبات داغ برای دل درد بسیار مفید می‌باشند. در محلول نبات و آب در حال جوشیدن می‌توان از مواد گیاهی مثل زنجبیل و یا پودر نعنا و … نیز استفاده نمود و گذاشت تا مقداری دم بکشد این دمنوش خواص بسیار زیادی دارد و نوشیدن آن در روزهایی که هوا سرد است بسیار لذت بخش است.

نبات داغ را برای همه افراد می‌توان استفاده نمود و بخصوص در بزرگسالان این نوشیدنی موجب تقویت حافظه می‌شود. در بین کودکان و افراد کم سن و سال نیز از سردی بدن جلوگیری می کن و موجب شادابی و نشاط بدن می‌شود.

نبات داغ برای بانوان نیز بسیار مفید است و درمان کنده دردهای قاعدگی است. اغلب بانوان از یکی دو روز مانده به شروع دوره‌ی عادت ماهانه به خوردن نبات داغ اقدام می‌کنند. بدین ترتیب دردها ی قاعدگی کاهش می‌یابد و گرفتگی عضلانی ماهیچه‌های شکمی پیش نمی‌آید.

فروش شگفت انگیز انواع نبات تخت ساده

فروش شگفت انگیز انواع نبات تخت ساده

فروش شگفت انگیز انواع نبات تخت ساده از فروشگاه‌های معتبر تولیدی و عرضه نبات صورت می‌گیرد. مجموعه‌ی نوشین شهد یکی از مجموعه‌های معتبر در زمینه تولید و توزیع انواع نبات تخت ساده است.

نبات تخت به چند دسته تقسیم می‌شود که می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • نبات تخت سفید
 • نبات تخت زعفرانی
 • نبات تخت زرد
 • نبات تخت سنتی
 • کاسه نبات
 • نبات تخت خانگی

همه این نوع نبات‌ها از شکر و اب تهیه می‌شوند و نوع چاشنی آنها باعث شده که نامهای متفاوتی داشته باشند.

در نبات تخت سفید ساده هیچ نوع ماده ای اضافه نمی‌شود و بسیار خوشمزه است اما در تولید نبات زعفرانی از زعفران استفاده می‌شود.

نبات تخت زعفرانی نیز خواص فوق الهاده ای دارد که از جمله می‌توان به افزایش شادی و نشاط بدن به علت وجود زعفران نیز نام برد. از آنجا که در خراسان محصول زعفران به فراوانی تولید می‌شود و نبات نیز از محصولات برتر این استان می‌باشد تولید نبات زعفرانی در این مناطق بسیار پر کاربرد است و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است.

شرکت بازرگانی انواع نبات تخت ساده

شرکت بازرگانی انواع نبات تخت ساده

شرکت بازرگانی انواع نبات تخت ساده محصولات متنوعی از انواع نبات و انواع شکر پنیر و نقل تولید نموده و به عرضه عموم می‌رساند.

نبات تخت ساده، تولید شرکت‌های معتبر در سراسر کشور است که با کیفیت متفات و متنوع تولید می‌شود.

برای تولید نبات تخت ابتدا شکر را در آب جوش با نسبت مساوی می‌ریزند و می‌گذارند تا بجوشد تا زمانی که این شربت تغلیظ شده و به قوام بیاید. آنگاه آن را در ظرف‌های با قطر کم می‌ریزند تا سفت شود بدین صورت نبات تخت ساده بدست می‌آید.

شرکت بازرگانی نبات تخت علاوه بر انواع نبات تخت، انواع محصولاتی مانند نبات شاخه ای ساده و زعفرانی و انواع شکر پنیر در طعم‌ها و رنگ‌های متنوعی را تولید و عرضه نموده و بخش مهمی از محصولات مورد نیاز مردم را به آنان عرضه می‌دارد.

نبات تخت ساده در شهرهای متفاوت به طرق مختلفی تولید می‌شود و هر شهر با توجه به فرهنگ و اصالت مردم آن شهر و تجربه تولید کنندگان نبات در این زمینه و خلاقیت آنها محصول خاصی تولید می‌کنند. اما در هر صورت تولید نبات تخت خانگی و سنتی و یا صنعتی باعث شده است که افراد زیادی به این حرفه مشغول باشند و هر شهر به فراخور توان و قدرت تولید کنندگان آن به تولید محصول از این دسته اقدام می‌کنند.

توزیع کنندگان مستقیم نبات تخت ساده

توزیع کنندگان مستقیم نبات تخت ساده

توزیع کنندگان مستقیم نبات تخت ساده افرادی هستند که مستقیماً به تولید نبات مشغول هستند و این افراد به کار فروش و عرضه‌ی انواع نبات تخت ساده اقدام می‌کنند. برای تولید و توزیع نبات تخت ساده باید به نکات زیادی توجه نمود که مسائل بهداشتی تولید امروزه یکی از مسائل مهم در تولید و توزیع هر محصول غذایی است.

از انجا که نبات تخت بیشتر در ایران و در خراسان تولید می‌شود صادرات نبات تخت نیز از این استان‌ها صورت می‌گیرد. البته برای صادرات نبات تخت بایستی به نکات مهمی توجه نمود:

 • نبات تخت خراسان نرم است و درصد آب آن زیاد است باید توجه داشت این نبات در حمل و نقل و انتقال آسیب نبیند. تولید کنندگان نبات محصول نبات تخت صادراتی را کمی سفت‌تر تولید می‌کنند تا برای حمل و نقل آن دچار مشکل نشوند.
 • در تولید نبات تخت می‌توان از انواع مغزها نیز استفاده نمود. مغز بادام و پسته و مغز گردو موادی هستند که طعم فوق العاده ای به نبات تخت می‌دهند.
 • نبات تخت باید در مکان کاملاً بهداشتی تولید شود و انبار مواد اولیه و انبار محصول آنها بهداشتی بوده و روزانه به نظافت آن رسیدگی شود.
 • نبات تخت باید در بسته بندی‌های مقاوم برای حمل و نقل بسته بندی شود. به این منظور از بسته بندی نایلونی بیشتر استفاده می‌شود تا از نفوذ حشرات به آن جلوگیری شود و علاوه بر این نبات بیش از حد خشک نشود.
 • محیطی که نبات در آن انبار و نگهداری می شود باید کاملا خشک و به دور از هر گونه نم و رطوبت باشد. زیرا در صورت وجود رطوبت نبات نم کشیده و کیفیت خود را از دست می دهد.

در این مراکز علاوه بر نبات تخت می‌توان انواع دیگر نبات‌ها و انواع نقل‌ها  شکر پنیر را مشاهده نمود که در طعم‌ها و رنگ‌های متنوع تولید شده و به معرض عموم گذاشته شده است.

نتیجه گیری: این مطلب اطلاعات مفیدی راجع به انواع نبات تخت و نحوه‌ی تولید آن ارائه می‌دهد و برای خوانندگان محترم خواص نبات و چاشنی‌ها و مواد افزودنی نبات تخت ساده را تشریح می‌کند تا بدین طریق هنگام اقدام برای خرید از نوع محصول و کیفیت آن اطلاعات جامع و کافی داشته باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.