عرضه انواع نبات تخت ساده

انواع نبات تخت ساده و زعفرانی محصولاتی هستند که با شکر و آب و افزودنی های متفاوت تهیه شده و خواص بسیار بی نظیری دارند و برای سلامتی انسان مفید هستند.

نحوه مصرف نبات چگونه است

نحوه مصرف نبات چگونه است

برای آنکه بدانیم نبات را به چه صورتی باید استفاده کنیم، بهتر است با انواع نبات و خواص آنها آشنا شویم.

نبات یکی از محصولات مصرفی شیرین است که با آب و شکر طی مراحل خاصی تولید می شود.

برای تولید نبات تخته ای سفید باید شکر در آب پخته شود و به اصطلاح عام قوام بیاید تا شربت مورد نظر تهیه شود، آنگاه آن را بر روی ظرفهای سینی مانند می ریزند تا سرد شده و نبات تشکیل گردد.

نبات انواع و اقسام متفاوتی دارد که در زیر به آن اشاره شده است.

 • نبات تخت
 • نبات شاخه ای
 • پرده نبات
 • نبات ریزه
 • نبات کاسه ای
 • نبات سنتی

هر کدام از این نوع نبات ها خود نیز به شاخه های متعددی تقسیم می شوند که بر اساس نوع ماده افزودنی به آن متنوع است.

نبات تخته ای نیز نمونه های متفاوتی دارد که در زیر با انواع نبات تخته ای به طور مختصر آشنا می شوید.

 • نبات تخته ای ساده
 • نبات تخته ای زعفرانی
 • نبات تخته ای مغز دار
 • نبات تخته ای معطر
 • نبات تخته ای زرد
 • نبات تخته ای دو رنگ

هر کدام از این نوع نبات با توجه به نوع ماده ی افزودنی خود دارای طعم و رنگ و همچنین خواص متنوعی است.

نبات را می توان با انواع دمنوشها و با چای و یا به صورت خام و خالص مصرف نمود. همچنین با نبات می توان نبات داغ و یا چای نبات تهیه نموده و آن را مصرف کرد. در بعضی از دستورات اطبای سنتی نبات را به صورت کوبیده شده با ماده ی دارویی استفاده می کنند. مصرف نبات به هر صورت که باشد می تواند خواص دارویی خود را داشته باشد.

باید توجه داشت که مصرف نبات مانند هر ماده غذایی دیگر باید به اندازه و معقول استفاده شود زیرا مصرف بیش از حد هر ماده غذایی و از جمله نبات می تواند مضراتی را برای افراد در پی داشته باشد.

نبات شاخه ای را می توان آسیاب نموده و در تهیه شیرینی و یا شیر برنج نیز استفاده نمود. چون نبات طبع گرم دارد و عطر خوبی نیز دارد این دسر را بسیار خوش طعم می کند.

طرز تهیه نبات داغ برای یبوست

طرز تهیه نبات داغ برای یبوست

یکی از خواص بسیار مهم نبات که می تواند برای یبوست استفاده شود نبات داغ است. نبات داغ ماده ای است که خواص فراوانی دارد و برای بسیاری از بیماری ها مفید و موثر است. اما چگونه باید یک نبات داغ مفید و پر خاصیت تهیه نمود؟

برای تهیه نبات داغ از نبات تخته ای نیز می توان استفاده نمود. به این منظور باید مقداری آب روی حرارت به جوش آورد و سپس نبات تخته ای درجه یک را به میزان متناسب به آن اضافه نمود.

نبات در آب حل می شود و به این منظور می توان مخلوط آب و نبات را هم زد. وقتی که نبات کاملا در آب حل شد آن را در لیوانی ریخته  می گذارند تا کمی خنک شود. اکنون نبات داغ آماده است و می تواند مورد استفاده قرار گیرد. نبات داغ خواص فراوانی دارد و برای درمان بسیاری از بیماری ها و نیز برای تقویت عمومی بدن استفاده می شود.

نبات داغ ضد نفخ و ضد یبوست است اما آیا می دانید این کار به چه صورتی انجام می شود؟

از دیدگاه طب سنتی سردی و عدم تحرک و فعالیت روده ها عامل سردی بدن و یبوست می شود. اگر یبوست درمان نشود در بلند مدت می تواند عوارض بد زیادی در بدن ایجاد نماید که از جمله می توان به بد خلقی و بواسیر اشاره نمود همچنین یبوست باعث ایجاد بوی بد دهان و تعریق زیاد از بدن می شود.

نبات چون طبع گرمی دارد و ملین است می تواند به حرکات روده کمک کند و آنها را به تحرک وادارد. این عمل موجب می شود روده ها فعالیت کنند و از حالت سفتی و کم تحرکی بیرون آیند و به این ترتیب یبوست از بین می رود و به مجرد از بین رفتن یبوست عوارض آن نیز کمرنگ شده و بهبود می یابند.ساکارز ساختار مونوکلنیک دارد که یک اصطلاح علمی در بلور شناسی است. با برطرف شدن یبوست نفخ معده نیز از بین می رود و بدن سلامت خود را پیدا می کند.

رفع خستگی بدن با نبات

رفع خستگی بدن با نبات

یکی از موادی که خیلی سریع می تواند شادابی و نشاط به بدن ببخشد نبات است. مولکولهای سازنده ی بلور نبات ساکارز هستند. در واقع کریستالهای نبات به لحاظ شکل و ویژگی با قند تفاوت دارد و این تفاوت باعث شده است که نبات دارای طبع گرم شود و با مولکول شکر که طبع سرد دارد تفاوت داشته باشد و همین موضوع است که نبات را دارای خواص متنوعی می کند که در درمان بیماری ها استفاده می شود.

ساکارز قندی است که در بدن به سرعت جذب می شود و این موضوع باعث می شود بدن خیلی سریع آن را دریافت نموده و مخصوصا سلولهای مغزی که برای فعالیت به مواد قندی نیاز دارند می توانند به سرعت آن را دریافت نماید و به این ترتیب تغذیه مناسب سلولهای بدن و مخصوصا سلولهای مغزی باعث شادابی و نشاط در بدن می شود.

افرادی که فعالیت سنگین انجام می دهند باید در طی مراحل کاری خود از نبات استفاده نمایند. مثلا کسانی که رانندگی طولانی مدت دارند و یا افرادی که فعالیت کاری و یا فعالیت ورزشی سنگین دارند می توانند با مصرف نبات تخته ای سفید خستگی بدن را از بین ببرند و شادابی و نشاط را به بدن برگردانند.

دانشجویان و محققان نیز از جمله افرادی هستند که فعالیت مغزی زیادی دارند و این موضوع باعث خستگی مغز و خستگی بدن می شوند این افراد نیز می توانند در حین مطالعه و یا تحقیق خود چند نوبت نبات داغ استفاده نمایند.

جذب مولکولهای قندی توسط مغز باعث تغذیه ی به موقع مغز می شود و بدن را از خستگی و خواب آلودگی بیرون می آورد.

برای رفع خستگی با نبات می توان از نوع نبات ساده و نبات تخته ای ارزان و یا نبات زعفرانی استفاده نمود. زعفران خود ماده ای است که باعث نشاط بدن می شود و هنگامی که با نبات مصرف می شود تاثیر بسیار بیشتری دارد. مصرف نبات از هر نوع آن که باشد اگر به اندازه و به موقع مصرف شود تاثیرات مهمی در بدن می گذارد که باعث التیام دردها و درمان انواع دل درد و نفخ معده می شود.

چه مقدار نبات در روز بخوریم

چه مقدار نبات در روز بخوریم

مصرف هر نوع ماده ی غذایی با توجه به نیاز بدن و نوع ماده ی غذایی و سن افراد متفاوت است.

برای هر نوع ماده غذایی سازمان غذا و دارو در کشور ما که متولی امر تغذیه است جداولی به نام جدول ارزش غذایی تعریف نموده که این جدوا اطلاعات ارزشمندی راجع به نوع و میزان ماده غذایی به افراد می دهد.

شخص می تواند با توجه به سن، نوع فعالیت و وزن خود از این جداول استفاده نموده و مقدار ماده غذایی مورد نیاز بدن خود را محاسبه نموده و طبق آن ماده غذایی را مصرف نماید.

استفاده از این جدول چند مزیت مهم داردکه برای سلامتی افراد بسیار مهم استکه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مقدار دقیق هر نوع ماده غذایی مورد نیاز بدن را می توان محاسبه نمود
 • خود فرد می تواند با چند محاسبه ی ریاضی ساده از فرمول ارزش غذایی استفاده نموده و طبق جدول نوع ماده مورد نیاز بدن خود را تهیه و مصرف نماید
 • مصرف ماده غذایی طبق استانداردهای بین المللی باعث می شود بسیاری از مشکلات تغذیه ای افراد برطرف شده و سلامتی به جامعه برگردد.
 • هزینه های پزشکی و درمانی کاهش پیدا نموده و افراد کمتری نیاز به درمان و دارو دارند

نبات نیز از جمله موادی است که برای آن جدول ارزش غذایی تعریف شده است. طبق این جدول هر ۱۰۰ گرم نبات درجه یک دارای ۳۹۵ کالری انرژی است. پس هر فرد با خوردن ۱۰۰ گرم نبات ۳۹۵ کالری انرژی مورد نیاز بدن خود را تامین می کند.

باید توجه داشت خوردن نبات برای همه ی افراد مناسب نیست. مثلا افراد دیابتی و یا اشخاصی که بیماری قند دارند باید نبات را با ملاحظه و با احتیاط مصرف نمایند تا دچار مشکل نشوند.

قیمت باور نکردنی انواع نبات تخت ساده

قیمت باور نکردنی انواع نبات تخت ساده

قیمت محصول از جمله مواردی است که در فروش و خرید آن محصول تاثیر بسیار زیادی دارد و نقش تعیین کننده ای در خاتمه ی فروش دارد.

هر ماده با توجه به نوع محصول و انواع ماده ی اولیه ای که در ترکیب آن به کار می رود و هزینه های تولید قیمت گذاری شده و به بازار عرضه می گردد. برای خرید نبات نیز نوع و قیمت ماده اولیه خیلی مهم است و مطلب بعدی هزینه های تولید و هزینه های حمل و نقل است.

مجموعه نوشین شهد تلاش دارد با در نظر گرفت همه این عوامل قیمت  استثنایی برای محصول خود در نظر بگیرد که این کار را از طریق کاهش هزینه های تولید و همچنین به حداقل رساندن هزینه های سر رفتی جبران نموده و محصلی با کیفیت بالا و با قیمت مخصول و مناسب برای مشتریان محترم ارائه نماید.

این مجموعه امیدواتر است با تولید و توزیع محصولات مشابه بتواند در اقتصاد کشور عزیزمان نقش مهمی داشته باشد و در این زمینه بتواند برای افرادی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم هر چند مختصر کار شغل ایجاد نماید.

در این مرکز فروش انواع نباتهای درجه یک با کیفیت تولید و عرضه می گردد که می توان از آنها به عنوان شیرینی و همراه با چای و یا دمنوش استفاده نمود. همچنین در این فروشگاه نبات مخصوص سوغاتی و نباتهای مناسب و تزئینی با قیمتهای استثنایی وجود دارد که می تواند خاطره ای شیرین برای شما داشته باشد.

مراکز فروش نبات تخته ساده

مراکز فروش نبات تخته ساده

مراکز فروش نبات تخته ای ساده مراکز معتبری هستند که می توان آنها را به راحتی از طریق فضای مجازی در سراسر کشور پیدا نمود.

این مرکز انواع و اقسام نبات تخته ای و نبات شاخه ای و همچنین نمونه هایی از نبات صادراتی را تولید و عرضه می نمایند.

یکی از این مراکز مجموعه نوشین شهد است که کوشیده است تا تولیدی بر اساس دستورالعملهای روز و با تکیه بر علم و تجربه تولید و به بازار مصرف ارائه نماید.

در این مرکز علاوه بر نبات تخته ای سفید انواع نبات شاخه ای و انواع آبنبات و شکر پنیر نیز عرضه می شود که می توانید با مطالعه مطالب این سایت هم اطلاعات مفیدی راجع به نوع کالای تولید شده و هم در راطه با انواع محصولات و نحوه تولید آن دریافت نمایید و ضمن تماس با همکاران این مجموعه می توانید از آخرین قیمتها نیز اطلاع یافته و خریدی رضایت بخش داشته باشید.

توزیع کنندگان نبات تخت ساده

توزیع کنندگان نبات تخت ساده

توزیع کنندگان نبات تخت ساده مراکز معتبری هستند که به طور مستقیم با تولید کننده در ارتباط هستند. این افراد در همه شهرستانها در سراسر کور عزیزمان فعالیت دارند و بسیاری از آنها می کوشند تا نقش مهمی در توزیع این کالا در بازار جهانی داشته باشند.

توزیع کنندگان نبات در ابتدا روی کیفیت کالا و نوع بسته بندی و نحوه نگهداری آن توجه ویزه دارند تا کالای تولید شده توسط تولید کننده به سلامت و با حفظ ارزش اولیه و کیفیت بالا به دست خریدار برسد.

یک توزیع کننده باید به شرایط نگهداری کالا، دمای محل نگهداری، دمای محل انبارش کالا و نحوه حفظ بسته بندی کالای توزیعی توجه خاص داشته باشد زیرا عدم توجه به هر یک از این موارد می تواند باعث آسیب به کالا شده و هم اعتبار توزیع کننده و هم اعتبار تولید کننده مورد خدشه قرار گیرد.

توزیع کنندگان کالا و از جمله نبات تحت نظر مستقیم تولید کننده و اصناف مربوط به کالا فعالیت نموده و از این طریق مجوزهای لازم برای فعالیت در این زمینه را دریافت نموده و سپس اقدام به فعالیت می نمایند.

نتیجه گیری: این مطلب اختصاصا به نمونه نبات تخته ای ساده اشاره داشته و کوشیده است تا موارد مهمی از جمله مقدار مصرف نبات تخته ای و خواص آن را بیان نماید. در این مطلب اشاره ای هر چند مختصر به انواع محصولات موجود در این فروشگاه اشاره شده و نحوه خرید از این مرکز نیز به اطلاع هم وطنان عزیز رسیده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.