شرکت فروش شاخه نبات اعلا

 

شرکت فروش شاخه نبات اعلا، شرکت معتبر تولیدی و بازرگانی در زمینه تولید و توزیع نبات شاخه ای است که علاوه بر نبات انواع شکر پنیر و نقل نیز تولید و به هموطنان عزیز ارائه می‌کند.

منظور از شاخه نبات چیست

منظور از شاخه نبات چیست

شاخه نبات در واقع بلورهای ریز و درشت نبات هستند که به دور یک نخ رشد کرده اند. نبات از قدیم در ایران و خصوصاً خراسان تولید می‌شده است و تا کنون نیز با پیشرفت علم و تکنولوژی تولید آن رشد داشته است.

برای تولید نبات شکر را به مقدار متناسبی از آب جوش اضافه می‌کنند و می‌گذارند بجوشد تا زمانی که به قوام بیاید و غلظت لازم را پیدا کند.

سپس محلول تغلیظ شده را به ظرف بستر هدایت می‌کنند. ظرف بستر، ظرفی است که نخ هایی از طول آن بسته شده است و یا نی هایی به آن ثابت شده باشد. این ظرف در واقع ظرفی است که بلورهای نبات در آن تشکیل شده و رشد می‌کنند.

شیره تولید شده به این ظرف ریخته می شود و دما و زمان لازم برای تولید و رشد بلورهای نبات به آن داده می شود. پس از مدت زمان لازم برای تولید نبات که این شاخه‌ها رشد کافی نموده اند از ظرف بستر جدا شده و سورت و بسته بندی می شوند.

شاخه نبات طبیعی که به این طریق تولید می‌شود بسیار خوشمزه است و با توجه به نیاز مشتری و تقاضای بازار ممکن است به آن رنگهای مجاز و یا افزودنی‌های ارگانیک مانند زعفران اضافه شود و بدین صورت نبات شاخه‌ی زعفرانی به وجود می‌آید.

نبات شاخه اعلا محصولی پر فروش است و به علت خواص درمانی که دارد بسیار مورد توجه مردم قرار دارد و سهم مهمی از سبد خانوار را به خود اختصاص داده است و این موضوع باعث شده است که افراد زیادی به این امر مشغول باشند و در این زمینه فعالیت کنند.

نبات به صورت تخت نیز تولید می‌شود. در این حالت شربت قوام یافته را روی سینی‌های مخصوصی ریخته و آن را دمای محیط سرد می‌کنند. این نوع نبات نیز خوش طعم است و خاصیت درمانی دارد.

تفاوت نبات شاخه ای و نبات تخت در نحوه تولید و دما و زمان سرد شدن آنها است. هر دو ی این نوع نباتها خواص درمانی دارند و بسیار خوش طعم هستند ولی ظاهر آنها و طعم آنها متفاوت است و افراد با توجه به سلیقه خود آن را انتخاب می کنند.

شاخه نبات برای درمان مشکلات گوارشی

شاخه نبات برای درمان مشکلات گوارشی

در کشور ما به خاط سبک زندگی و مصرف مواد غذایی غیر اصولی بسیاری از افراد از ناراحتی‌های گوارشی رنج می‌برند.

ناراحتی گوارشی باعث مشکلات عدیه ای در بدن می‌شود که افراد با مواد دارویی سنتی و یا شیمیایی می‌توانند این عوارض را برطرف نمایند.

اسهال، یبوست و نفخ معده سه عرضه مهم گوارشی است که هر سه‌ی اینها را می‌توان با مصرف نبات بر طرف نمود.

عامل یبوست معده، عدم تحرک روده‌ها و فعالیت کم معده است که در اثر سردی روده‌ها ایجاد می‌شود. عدم تحرک بدن و کاهش فعالیتهای حرکتی و بیماری‌های روده باعث یبوست می‌شوند. یبوست باعث نفخ معده می‌شود که علت آن گوارش غیر صحیح مواد غذایی در بدن است.

از جمله عوارض یبوست می‌توان سردرد، ورم معده و چاقی، بوی بد دهان، کسلی و خستگی بدن به علت جمع شدن مواد زاید در روده‌ها و جذب مجدد آن توسط دستگاه گوارش را نام برد. این مواد در بدن جذب شده و باعث تجمع سموم در سلول‌ها می‌شود.

برای درمان یبوست می‌توان نبات را به عنوان یک ماده غذایی طبیعی و دارویی ارگانیک به کار برد.

شاخه نبات ارگانیک، خاصیت ملین و ضد نفخ دارد و این موضوع باعث می‌شود که یبوست درمان شود. نبات طبع گرم دارد و مصرف آن در بدن باعث گرمی روده و افزایش نشاط و تحرک بدن شده و به دنبال آن بهبود یبوست باعث می‌شود فرد احساس سبکی و راحتی نموده و آرامش به زندگی او برگردد.

عدم درمان یبوست به مرور فرد را عصبی و زودرنج نموده و مشکلات پوستی و سوء هاضمه را نیز به وجود می‌آورد.

از طرف دیگر نبات برای درمان اسهال نیز مفید است. اسهال یکی دیگر از مشکلات گوارشی است که فرد را دچار مشکلات عدیده ای نموده و باعث می‌شود زندگی افراد تحت تاثیر آن قرار گیرد.

دفع زیاد مواد غذایی از بدن و عدم کنترل آن را اسهال می‌گویند که این موضوع در بین اطفال بیشتر مشاهده می‌شود. اسهال باعث می‌شود فرد اب زیادی را از بدن دفع کند و به سرعت دچار کم آبی و عوارض ناشی از آن شامل دردهای شکمی می‌شود.

برای آنکه بتوان این عارضه را بر طرف نمود معمولاً طب سنتی نبات سوخته را پیشنهاد می‌کند. طریقه تهیه نبات سوخته به این صورت است که ابتدا باید ظرفی را روی شعله گذاشت و قطعه نباتی را به آن اضافه نمود تا شروع به باز شدن کند حرارت شعله باید کم باشد تا نسوزد. پس از آنکه نبات باز شد مقداری آب به آن اضافه نموده و محلول را از روی گاز برداشته تا سرد شود و به کودک خوراند.

اینکه نبات هر دو عارضه‌ی مخالف اسهال و یبوست را همزمان با هم برطرف می‌نماید نکته مهمی است و می‌توان از نبات به عنوان یک ماده موثر و معجزه گر نام برد. ماده ای که کمتر افراد به خواص درمانی آن توجه دارند بلکه بیشتر به عنوان چاشنیی و شیرینی از آن استفاده می نمایند.

چرا کودکان باید نبات بخورند

چرا کودکان باید نبات بخورند

نبات برای کودکان نیز مفید است. اما چه دلایلی برای این مسئله می‌توان برشمرد؟ شاخه نبات بهداشتی ماده ای مغذی برای کودکان است. کودکان با خوردن نبات پر انرزی و بسیار فعال می‌شوند. تقویت حافظه در کودکان نیز موضوع مهمی است که با خوردن نبات انجام می‌شود.

ساکارز موجود در نبات به سرعت جذب خون می‌شود و باعث هشیاری و از بین بردن خستگی در بدن افراد می‌شود.

نبات ماده مهمی است که برای کودکان می‌توان استفاده نمود. خوردن نبات داغ  در کودکان سه موضوع  اصلی را در بردارد که در زیر به آن اشاره شده است:

 • تسکین درد در زمان واکسیناسیون و خون گیری و ختنه
 • هنگامی که کودکان شیر خوار دچار کمبود قند خون می‌شوند
 • زمانی که کودک دچار یبوست می‌شود
 • زمانی که نوزاد دچار اسهال می‌شود

کودکان اغلب دچار دل درد و نفخ و دردهای شکمی شبانه می‌شود. این امر در کودکان بالای ۶ ماه خیلی شایع است و باعث بی تابی و بیقراری کودک می‌شود.

در این هنگام استفاده از نبات داغ گزینه مناسبی برای کاهش درد نوزاد و آرامش مادر و کودک می‌شود. تهیه نبات داغ توسط مادران در خانه نیز امکان پذیر است و مادران می توانند این ماده دارویی را در زمان نیاز کودک تهیه و به او بدهند.

علاوه بر موارد گفته شده نبات را می‌توان در کودکانی که به تکرر ادرار دچار شده اند نیز استفاده نمود. علت تکرر ادرار در کودکان ضعف مثانه است. طب سنتی دلیل این امر را سردی مثانه بیان می‌کند و درمان آن را خوردن گرمی مخصوصاً چای نبات می‌داند.

از ارزش تغذیه ای نبات چه می‌دانید

از ارزش تغذیه ای نبات چه می‌دانید

سازمان غذا و دارو که متولی امر ارزش گذاری مواد غذایی است برای هر ماده غذایی جدولی طراحی کرده که به جدول ارزش غذایی آن ماده مشهور است.

جدول ارزش غذایی اطلاعات ارزشمندی در رابطه با مقدار عناصر و چربی‌ها و پروتئین و قند و کربوهیدرات آن ماده را بیان می‌کند.

مقدار ویتامین‌ها و عناصر مغزی مورد نیاز بدن مثل منیزیم، روی و آهن نیز از جمله موادی هستند که در این جدول ذکر می‌شوند.

برای نبات نیز جدول ارزش غذایی تعریف شده است که میزان قند و چربی و کالری آن را بیان نموده است در زیر نمونه این جدول را می‌توانید مشاهده کنید.

جدول ارزش غذایی نبات

مقدار۱۰۰ گرم
کالری۳۹۵
کربوهیدرات۹۹
پروتئین۰
چربی۰

 

بر این اساس می‌توان برای هر شاخه نبات ارزش غذایی تعریف نمود مثلاً یک لیوان چای نبات که ۹ گرم نبات داشته باشد دارای ۳۶ کالری انرژی و ۹٫۴ گرم کربوهیدرات است و به همین ترتیب می‌توان برای هر مقدار نبات ارزش غذایی آن را محاسبه نمود.

جدول ارزش غذایی راهنمای خوبی در هنگام خرید مواد غذایی است تا فرد ماده غذایی ارزشمند را از مواد غذایی که ارزش خوبی ندارند جدا نموده و ماده غذایی سالم را انتخاب نماید. میزان قند و چربی، مقدار عناصر فلزی و انواع ویتامین‌ها فاکتورهای مهمی هستند که بدن به آن نیاز دارد و در جدول ارزش غذایی نوشته می‌شود.

جدول ارزش غذایی به DV  معروف است و بر اساس درصد نیاز روزانه بدن به ماده غذایی نوشته شده است.

مثلاً برای یک فرد بالغ میزان مورد نیاز روزانه‌ی آهن ۲۰ میلی گرم است حال اگر ماده‌ی غذایی که مصرف کرده اید حاوی ۵ میلی گرم آهن باشد بقیه آهن مورد نیاز خود را از مواد غذایی دیگر باید به دست آورید.

به همین ترتیب میزان غنی بودن یک ماده غذایی را نیز می‌توان با این جدول محاسبه نمود و با استفاده از آن میزان مورد نیاز به مواد  غذایی را محاسبه و برای مصرف بدن در نظر گرفت.

سفارش عمده بهترین انواع شاخه نبات اعلا

سفارش عمده بهترین انواع شاخه نبات اعلا

انواع شاخه نبات اعلا را می‌توانید از فروشگاههای معتبر اینترنتی سفارش داده و خرید نمایید. شاخه نبات سوپر ممتاز نوعی شیرینی که هم در پذیرایی و هم در طب سنتی به وفور استفاده می‌شود و در انواع فله ای و بسته بندی شده و یا نی دار تولید شده و به مشتریان عزیز ارائه می‌گردد.

مجموعه نوشین شهد سفارش شاخه نبات اعلا با طعمهای مختلف برای بازارهای بین المللی نیز می‌پذیرد و علاوه بر آن انواع شکر پنیر و نقل نیز در این مجموعه تولید و عرضه می‌گردد. یکی از محصولات پر طرفدار این مجموعه شاخه نبات مجلسی است که برای تزئین سفره‌ی عقد تولید می‌شود.

صادرات شاخه نبات به کشورهای اروپایی و کشورهای حوزه خلیج فارس نیز توسط تولیدی‌های معتبر صورت گرفته و نبات شاخه‌ی ایرانی سهم مهمی در اقتصاد کشور و ارز آوری دارد.

امروزه تلفیق تجربه، علم و هنر همراه با فناوری‌های روز دنیا باعث شده است که روز به روز محصولات متنوع و پر کاربرد از این حوزه به عرصه ظهور بنشیند و در سفره‌ی غذایی افراد جایگاه خاصی پیدا نماید.

عرضه کنندگان انواع شاخه نبات اعلا

عرضه کنندگان انواع شاخه نبات اعلا

شاخه نبات اعلا را تمام تولید کنندگان معتبر در سراسر کشور تولید و عرضه می‌نمایند. برای خرید مناسب و با ارزش بهتر است ماده‌ی مورد نیاز خود را از عرضه کنندگان برتر در هر شاخه ای خریداری نموده و مصرف نمایید.

نبات ماده غذایی پر انرژی و پر کالری است که از نیشکر به دست می‌آید. مصرف این ماده‌ی غذایی باعث درمان بسیاری از بیماری‌ها می‌گردد که از جمله می‌توان موارد زیر را نام برد.

 • انواع دل دردها در کودکان و بزرگسالان
 • رفع نفخ معده
 • برطرف کننده سردی در بدن و درمان تکرر ادرار
 • شادابی و نشاط و نرمی پوست
 • تقویت حافظه
 • برطرف کننده دردهای قاعدگی در بانوان
 • تسکین دردهای ستون فقرات
 • رفع یبوست

علاوه بر این نبات را برای شیرین کردن چای و آب جوش و انواع دمنوش نیز به کار می‌برند و این ماده‌ی غذایی پر کاربرد سهم مهمی در سفره خانواده دارد.

عرضه کنندگان این ماده‌ی غذایی برای سلامتی و تولید و عرضه‌ی انبوه این ماده تلاش زیادی می‌کنند و افراد زیادی در این تولید و عرضه سهم دارند.

توزیع کنندگان مستقیم انواع شاخه نبات اعلا

توزیع کنندگان مستقیم انواع شاخه نبات اعلا

توزیع کنندگان نبات، شرکتهایی هستند که به کار پخش مواد غذایی می‌پردازند و این شرکت‌ها به صورت مستقیم نبات را از تولید کننده دریافت می‌کنند. کار مهم این افراد عرضه‌ی مواد غذایی به مکانهای مورد استفاده‌ی مردم هستند.

بهتر است همه افراد هنگام خرید کالا از شرکتهای معتبر خرید نموده و روش خرید مستقیم را انتخاب نمایند تا به این طریق هم کیفیت بالاتری از محصول داشته باشند و هم تجربه‌ی خرید موفقی را داشته باشند. شاخه نبات شرکتی محصولی مرغوب و با کیفیت است که در شرکتهای معتبر تولید و به بازار عرضه می‌گردد.

نتیجه گیری:  این مطلب به شناخت شاخه نبات اعلا و استفاده از آن در درمان مشکلات گوارشی در بزرگسالان و نوزادان پرداخته و در این زمینه به مطالب مهمی اشاره دارد همچنین روش خرید شاخه نبات اعلا را به مصرف کنندگان پیشنهاد داده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.