شرکت عرضه عمده نبات تخت

 

نبات تخت عمده محصولی بسیار خوشمزه  است که در منطقه خراسان با روش خاصی تولید می‌شود و از انواع مغزها مانند مغز پسته و نارگیل و گردو، زعفران و دارچین و هل، کاکائو و … برای تولید آن استفاده می‌شود. نبات تخت عمده‌ی ساده نیز محصولی منحصر به فرد است که بیشتر در مشهد، بیرجند و اغلب شهرهای خراسان  تولید می‌شود.

نبات اصل چگونه تولید می‌شود.

نبات اصل چگونه تولید می‌شود.

نبات در واقع از مخلوط شکر و آب بدست می‌آید. برای تولید نبات تخته ای خالص آب و شکر را مخلوط نموده و می‌گذارند تا روی حرارت ملایم بجوشد. نسبت مناسبی برای شکر و آب باید در نظر گرفته شود که این نسبت ۱ به ۳ است یعنی برای تولید نبات یک قسمت شکر و سه قسمت آب باید ریخته شود.

شربت حاصل را روی حرارت ملایم می‌گذارند تا به جوش آمده و تغلیظ شود. زمانی که این محلول قوام لازم را پیدا کرد آن را روی سینی‌های مخصوص ریخته و می‌گذارند تا سرد شود و سپس آنها را برش زده و بسته بندی می‌کنند. به این ترتیب نبات تخته ای تازه بدست می‌آید.

نبات تخته ای مرغوب تازه تولید شده که به این روش به دست می‌آید دارای رنگ شفاف است و هیچ گونه آلودگی در سطح آن دیده نمی‌شود.

در مناطق خراسان زعفران زیاد کشت می‌شود و این موضوع باعث شده که اغلب تولید کنندگان نبات، از زعفران نیز در ترکیب مخلوط شیره‌ی نبات استفاده کنند به این طریق نبات تخته ای معطر زعفرانی بدست می‌آید که بسیار خوشمزه است و رنگ نبات به رنگ زرد زیبایی در می‌آید و عطر خوش زعفران آن را بسیار خوش طعم می‌کند.

نبات زعفرانی که به این ترتیب به دست می‌آید طرفداران زیادی دارد و اغلب افراد آن را با چای و شیر و انواع دمنوش ها میل می‌کنند و از خوردن آن لذت می‌برند.

نوع دیگر ی از نبات تخته ای نوع مغز دار آن می‌باشد. برای تولید نبات تخته ای مغز دار، از انواع مغزها مانند مغز پسته و گردو و بادام استفاده می‌شود. نبات مغز دار بسیار خوشمزه است و طعم فوق العاده ای دارد و در تولید آن از هیچ نوع ماده شیمیایی استفاده نشده است و اغلب مواد مصرفی آن ارگانیک و صد درصد خالص هستند.

برای تولید نبات و طعم دادن به آن از ادویه‌ها نیز استفاده می‌شود که هل  و دارچین از جمله مهم‌ترین آنها است.  نبات تخته ای معطر با ادویه هم طعم و عطر بسیار خوبی دارد و هم برای خواص درمانی بالا استفاده می‌شود.

تقاوت قند با نبات چیست

تقاوت قند با نبات چیست

ماده اولیه ای که برای تولید قند و نبات استفاده می‌شود یکسان است اما آیا می‌دانید بین قند و نبات چه تفاوتهایی وجود دارد؟

شکر و آب مواد اولیه ای است که برای تولید قند و نبات بکار می‌رود اما روش تهیه قند و نبات با هم متفاوت است و این موضوع باعث تغییر در خواص آنها می‌شود.

در واقع می‌توان اینطور نتیجه گرفت که این نوع مولکولهای محصول نهایی است که تعیین کننده خواص ماده است نه مولکولهای مواد اولیه و این موضوع یعنی اینکه هرچند ممکن است ماده اولیه بین دو محصول مشترک باشد اما تفاوت نهایی در محصول است که خاصیتهای آن را بیان می‌کند.

نوع مولکولهای محصول نهایی بدست آمده خاصیت‌های آن را متفاوت می‌کند. مانند آب و یخ که هر دوی آنها آب است اما شکل و نحوه قرار گیری مولکول‌ها در آب و یخ یکسان نیست و این تفاوت فیزیکی باعث تغییر در خواص نهایی آن می‌شود.

شکر و قند هر دو طبع سرد دارند ولی نبات دارای طبیعت گرم می‌باشد و دلیل این موضوع طریقه تولید نبات است که نهایتاً مولکولهایی با خواص متفاوت از شکر تولید می‌شود.

طبع گرم نبات باعث شده است بسیاری از بیماریهایی که در اثر غلبه سردی در بدن ایجاد شده است را از بین ببرد و البته نبات بسیار خوش طعم تر نسبت به قند و شکر است و خواص درمانی و خوراکی آن نیز با شکر وقند متفاوت است.

مولکولهای شکر و قند و همچنین نبات یکسان هستند و این نوع بلور است که خاصیت متفاوتی به نبات می‌دهد.

قند در واقع همان مولکولهای شکر هست که به همدیگر چسبیده اند اما نبات که از رشد بلورهای نبات بر روی بستر نخ تشکیل می‌شود مولکولهایی با خاصیتهای متفاوتی تولید می‌کند.

تولید نبات از شکر در واقع یک فرایند فیزیکی است نه یک فرایند شیمیایی و در این نوع فرایند ماده به ماده‌ی دیگری تبدیل نمی‌شود بلکه فقط نمونه ای دیگر از همان ماده به وجود می‌آید که ساختار مولکولی متفاوتی دارد و این تفاوت در ساختار باعث متفاوت بودن خواص آن می‌شود. به همین دلیل است که نبات برای بسیاری از بیماری‌ها مفید است در حالی که قند این خواص را ندارد. و نیز نبات طبع گرم دارد و سردی بدن را از بین می‌برد در حالی که شکر و قند  این خاصیت را نداردو در برخی از مواقع شکر و قند مضر نیز هستند.

نبات برای درمان دل درد

نبات برای درمان دل درد

یکی از ویژگیهای مهم نبات تاثیر آن در درمان انواع دل درد است. دل درد بیماری شایعی است که اغلب در بین خانم‌ها و خیلی از افراد دیگر به وجود می‌آید. از دیدگاه علم و طب سنتی علت دل درد، سردی معده است و هر عاملی که بتواند این سردی را برطرف کند این نوع درد را آرام می‌کند.

در بین اغلب خانما دردهای دوران قاعدگی، دردهای آزار دهنده ای هستند که علت آن گرفتگی عروق و گرفتگی ماهیچه در این مدت است و از نظر علم سنتی سردی رحم و تخمدان‌ها باعث این نوع عارضه در بدن می‌شود.

دل درد در کودکان نیز بسیارر شایع است. اغلب کودکان با توجه به اینکه از معده ضعیف تری برخوردار هستند هنگام خوردن شیر و یا مواد غذایی دچار دل درد می‌شوند و مادران در این مواقع بسیار نگران می‌شوند.

در بزرگسالان نیز مشکلات سردی معده و نفخ مواد غذایی در معده باعث دل دردهای شدید می‌شود.

نبات با توجه به اینکه خاصیت ملین کنندگی و ضد نفخ دارد برای همه‌ی این نوع دل دردها مفید است.  خانم‌ها در دوران قاعدگی حتماً چای نبات مصرف می‌کنند و این ماده تقریباً برای همه بانوان شناخته شده و موثر است.  با توجه به اینکه نبات تخته ای مرغوب طبع گرم دارد می‌تواند سردی رحم را از بین ببرد و دل درد ناشی از گرفتگی و سردی رحم و دردهای قاعدگی را بهبود ببخشد.

برای دردهای کودکان و نفخ آنان نیز مادران می‌توانند به آنها زیر نظر پزشک چای نبات و یا نبات سوخته بدهند تا این درد را کاهش داده و آن را برطرف نمایند.

برای دل دردهای بزرگسالان نیز که اغلب علت آن نفخ معده و سردی آن می‌باشد نبات بسیار مفید است و خوردن چند استکان چای نبات و یا مکیدن نبات می‌تواند آن را به طور کامل برطرف نماید.

این یک ویژگی همنحصر به فرد است که برای نبات موجود است و می‌تواند برای این نوع دل دردها و نیز برای بسیاری از عارضه‌هایی که در بدن رخ می‌دهد مفید و موثر باشد.

راهنمای جامع برای خرید نبات

راهنمای جامع برای خرید نبات

نبات را می‌توان به انواع مختلفی تقسیم بندی نمود که هر کدام از آنان با توجه به نوع تولید آن ویزگیهای متنوع و متفاوتی دارد. این ماده غذایی ارزشمند را از شکر و آب تهیه می‌کنند و روش  تولید و نحوه بلوری شدن همچنین شرایط دما و زمان تولید و تهیه آن است که نوع آن را معین می‌کند.

نبات تخته ای با کیفیت نیز نمونه ای از انواع نبات است که با توجه به نوع آن که ساده باشد و یا زعفرانی و یا از نوع مغز دار و یا ادویه ای باشد می‌توان برای آن قیمتهای متفاوتی را در نظر گرفت .

نبات تخته ای در فرهنگ مردم شهرهای متفاوت به صورتهای مختلفی تولید می‌شود و بیشتر در منطقه خراسان نمونه ای از نبات است که تولید آن بالا است و اغلب خرید آن راحت است و فروشگاه‌ها و تولید کنندگان زیادی در این صنعت فعالیت دارند.

این نوع نبات در دیگر شهرهای ایران نیز تولید می‌شود و تحت عنوان نامهای متفاوت مانند نبات کاسه ای یا کاسه نبات و … عرضه می‌شود.

برای آنکه بتوان این محصولات را خریداری نمود بهترین راه فروشگاهای اینترنتی است که تولید کننده و توزیع کننده‌ی انواع نبات هستند.

نمونه ای از نبات تخته ای خراسان نرم و آسیب پذیر است و هنگام تولید برای مناطق دورتر باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از آسیب دیدن آن را در نظر گرفت و حتماً از بسته بندی مناسب با نوع محصول برای آن استفاده نمود.

نبات تخته ای معطر خراسان که با زعفران تولید شده محصولی منحصر به فرد است که طبع گرم دارد و باعث شادابی و نشاط بدن و تقویت حافظه می‌شود.

این نبات با توجه به اینکه زعفران نیز در ترکیب آن وجود دارد باعث رفع گرفتگی عضلانی و افزایش شادی و درمان دردهای ناشی از سردی بدن می‌شود.

خرید نبات تخته ای از فروشگاههای معتبر می‌تواند بسیار موثر باشد و با توجه به نیاز افراد صورت گیرد.

فروش فوق العاده انواع نبات تخت عمده

فروش فوق العاده انواع نبات تخت عمده

فروش فوق العاده انواع نبات تخت عمده از فروشگاه اینترنتی نوشین شهد صورت گرفته و به این صورت این فروشگاه می‌تواند بخش مهمی از نیاز هم وطنان ما را در رابطه با این محصول استاتژیکی منطقه‌ی خراسان برطرف نماید.

نبات تخته ای قیمت مناسب با توجه به نوع تولید آن و منطقه تولید می‌تواند در فروشگاههای معتبر سراسر کشور صورت گیرد که از جمله می‌توان به این مجموعه‌ی تولیدی و توزیع اشاره نمود.

این فروشگاه، انواع نبات تخت ساده و معطر و نبات تخته ای مغز دار و با طعم‌های دارویی هل و دارچین را به هموطنان عزیز ارائه می‌دهد. نبات تخته ای نیز مانند نبات شاخه ای از ترکیب شکر و آب به دست می‌آید ولی زمان سرد کردن و دمای آن و همچنین نوع بستر آن با نبات شاخه ای متفاوت است.

نبات تخته ای نیز طرفداران زیادی دارد و با توجه به اینکه این محصول اغلب در مشهد و شهرهای خراسان تولید می‌شود اغلب ارسال آن به دیگر شهرها از این مناطق انجام می‌شود.

قیمت منصفانه خرید نبات تخت عمده

قیمت منصفانه خرید نبات تخت عمده

برای تهیه نبات تخته ای قیمت مناسب باید چند نکته را در نظر داشته باشید:

  • اول اینکه نبات تخته ای را از فروشگاههای معتبر خریداری نمایید.
  • دوم آنکه نوع محصول و نوع ماده افزودنی آن را در نظر بگیرید.
  • سومین مورد که در خرید نبات تخته ای مهم است مکان دوری و نزدیکی به تولید کننده است که می‌تواند تاثیر مهمی روی قیمت نبات بگذارد.
  • چهارمین فاکتور مهم برای تولید نبات مکان تولید آن به لحاظ رعایت موارد بهداشتی و بسته بندی آن است.
  • حجم خرید محصول نیز گزینه مهمی است که روی قیمت محصول تولید شده موثر است.

همه این عوامل باعث می‌شود محصول خریداری شده قیمت خاصی داشته باشد و اگر بخواهید نبات تخته ای ارزان قیمت تهیه کنید بهتر است همه‌ی این موارد را در نظر بگیرید.

خرید نبات تخت فله ای نیز باعث می‌شود قیت کالا کاهش پیدا نموده و شخص بتواند با قیمت مناسب تری این محصول را تهیه نماید.

توزیع کنندگان عمده نبات تخت عمده

 

توزیع کنندگان عمده نبات تخت عمده

توزیع کنندگان یک کالا کسانی هستن که یا خود تولید کالا را برعهده دارند و یا اینکه محصول تولیدی را به صورت کلی از کاخانجات تهیه و خریداری نموده و به صورت جزئی در بازار فروش عرضه می‌نمایند.

برای اینکه یک خرید پر سود را تجربه کنید بهتر است کالای خود را از این دو عامل تهیه نموده و سپس آن را به مراکز خود انتقال داده و برای این منظور بهتر است همزمان با چند تولید کننده و یا توزیع کننده همکاری داشته باشید.

یک خرید پر سود و موفق خریدی است که هم کالای مرغوب خریداری نموده باشید و هم قیمت مناسبی برای آن پرداخت نموده باشید.

توزیع کنندگان نبات تخت عمده در اکثر مناطق کشور دفاتر معتبر دارند و این افراد سایت معتبر اینترنتی نیز دارند که می‌توان از آن بهره برد.

نتیج گیری:

محتوای این مطلب در رابطه با انواع نبات تخته ای و نحوه تولید آن و کاربردها ئ خواص استفاده از آن بود تا خواننگان محترم با نحوه خرید و نوع این نبات آشنایی بیشتری پیدا نموده و نیاز خود را به این کالا به راحتی برطرف نمایند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.