شرکت صادراتی شاخه نبات اعلا

شرکت صادراتی شاخه نبات اعلا و شکر سفید ۹۰۰ گرمی یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه خرید و فروش و تولید و توزیع انواع شاخه نبات است که می‌کوشد تا محصولاتی با کیفیت بالا و قیمت مناسب به خریداران عرضه نماید.

صفر تا صد نبات را بدانید

صفر تا صد نبات را بدانید

برای تولید نبات و شاخه نبات عروس در مشهد باید بدانیم ماده اولیه آن چیست و چه فرایندی برای تولید نبات به کار می‌رود. روش تولید نبات و در صد ترکیب مواد اولیه آن را دانیم و انواع نبات و  خواص آنها را بشناسیم.

نبات یکی از مواد غذایی شیرین و پر خاصیت است که از زمانهای قدیم به عنوان ماده ای خوراکی و تزئینی و به عنوان شگون و برکت سفره و حلاوت و شیرینی زندگی به کار می‌رفته است و هم اکنون نیز از آن استفاده‌های فراوان دارویی و خوراکی و همچنین در تزئینات و پذیرایی‌ها می‌شود.

استفاده از نبات ریشه در فرهنگ و سنت ما ایرانیان دارد و در سفره‌های عقد نبات را به عنوان ماده ای که تامین کننده برکت و حلاوت زندگی است استفاده می‌نموده اند و این سنت هنوز هم در بسیاری از شهرهای ایران وجود دارد. بدین ترتیب از طریق این ماده برای عروس و دامادهای جوان آرزوی شادکامی در زندگی می‌شده است.

نبات تزئینی برای سفره‌ی عقد به اشکال بسیار زیبایی تزئین می‌شود و به عنوان نماد شیرین کامی بر روی سفره گذاشته می‌شود و این سنت همچنان نسل به نسل و سینه به سینه به ما منتقل شده است.

نبات را از شکر و آب تولید می‌کنند و شکر خود محصول تصفیه چقندر قند و یا نیشکر است که در کشور ما به فراوانی کشت می‌شود و نیشکر خوزستان یکی از مرغوب‌ترین نیشکرها در ایران است.

تولید شکر خود مراحل پیچیده ای دارد و صنعت و علم و تجربه‌ی خاص خود را می‌طلبد تا بتواند شکر مرغوب به دست آید. در کشور ما در اغلب شهرهای بزرگ و صنعتی کارخانجات تولید شکر وجود دارد که علاوه بر شکر از تفاله نیشکر و یا چقندر قند خوراک دامی تهیه می‌شود و این صنعت بخش مهمی از اقتصاد کشور را به جلو هدایت می‌کند.

نبات انواع متفاوت دارد که هر کدام بسته به نوع و نحوه کارایی آن به روش خاصی تولید می‌شود. تهیه نبات از شکر نیز به علم و تجربه نیاز دارد تا نبات خالص و سالم، با طعم و رنگ خوب به مشتری ارائه شود.

برای تولید نبات به نسبت یک به سه شکر و آب استفاده می‌نمایند و بر روی حرارت می‌گذارند تا قوام لازم را پیدا کند و سپس با توجه به نوع نبات مورد تقاضا آن را سرد می‌کنند.

مواد افزودنی برای طعم و رنگ نیز به نبات اضافه می‌شود که بسته به سلیقه‌ی تولید کننده و درخواست مصرف کننده متفاوت است. از جمله می‌توان شاخه نبات زعفرانی را نام برد که خواص زیادی دارد و طعم و رنگ آن مورد توجه بسیاری از مردم است.

مزیت‌های دارویی نبات چیست

مزیت‌های دارویی نبات چیست

نبات یکی از مواد پر کاربرد در طب سنتی است که به علت خواص فراوانی که دارد به آن معجزه طبیعت می‌گویند. برای نبات از دیر باز تا کنون خواص دارویی بیشماری نام برده اند که بعضی از آنها به لحاظ علمی به اثبات رسیده است و برخی نیز فقط تجربه است.

در طب سنتی و در کتاب‌های علوم طب اسلامی که از عالمان و طبیبان علوم پزشکی بر جای مانده از جمله در آثار دانشمندان بزرگی چون ابوعلی سینا از نبات بارها در درمان بیماری‌ها استفاده شده و دستورالعمل کاربرد آن برای بیماری‌های متفاوت نوشته شده است.

برخی از خواص دارویی نبات به شرح زیر است:

 • درمان انواع دل درد
 • درمان دردهای قاعدگی
 • درمان سردی بدن
 • درمان کمر دردهای ناشی از دیسک
 • درمان زانو درد و درد مفاصل که ناشی از روماتیسم هستند
 • تقویت حافظه
 • درمان یبوست
 • درمان اسهال
 • رفع خستگی و خواب آلودگی
 • درمان دردهای ماهیچه ای
 • درمان گلو درد و سرفه‌های خشک
 • درمان ریزش آب دهان

علاوه بر اینها نیز موارد زیادی برای خواص درمانی نبات می‌توان نام برد که به صورت تجربی و سنتی در بین اغلب مردم رواج دارد.

با توجه به همه‌ی موارد گفته شده می‌توان گفت بی دلیل نیست که نبات را معجزه‌ی طبیعت می‌دانند زیرا کمتر موردی دیده شده است که بتوان برای آن، این همه خواص را برشمرد.

روش تولید نبات و نحوه کریستالیزه شدن مولکول‌های آن است که به آن خواص زیادی می‌بخشد و آن را از شکر جدا می‌کند. نبات طبع گرمی دارد و دلیل خواص دارویی آن نیز همین طبع آن است.

شکل گیری مولکول‌های شکر در تولید نبات و نحوه چینش مولکول‌های ساکارز، کریستال‌های زیبایی تشکیل می‌دهد که می‌توان آن را به وضوح در شاخه نبات ساده مشاهده نمود و همین کریستال‌ها هستند که طبع نبات را گرم می‌کنند و به آن خواص دارویی زیادی می‌بخشند.

در تمام این تغییرات هیچگونه تغییر شیمیایی اتفاق نمی‌افتد و این تغییر از لحاظ علم شیمی یک تغییر فیزیکی است که فقط مولکول‌ها از حالتی به حالت دیگر تبدیل می‌شود و به این دلیل است که خواص نبات با خواص شکر و قند کاملاً متفاوت می‌شود و طبع نبات با طبع شکر و قند متفاوت می‌گردد.

جلوگیری از جاری شدن آب دهان با نبات

جلوگیری از جاری شدن آب دهان با نبات

یکی از خواص نبات که استفاده از آن را بسیار زیاد نموده است کاربرد نبات برای جلوگیری از جاری شدن آب دهان است.

برخی از افراد اغلب در حالت خواب دچار ریزش آب از دهان هستند که این مورد برای شخص آزار دهنده است.

برخی از افرد درحالت بیداری نیز اغلب با آب دهان زیادی مواجه هستند که گاهی اوقات فرد را آزار داده و اطرافیان احساس ناخوشایندی نسبت به این موضوع دارند.

عامل ریزش آب دهان را می‌توان به غلبه سردی در معده و دهان نسبت داد. این یک تجربه ثابت شده است و اغلب برای این مورد نبات تجویز می‌شود. تقریباً اغلب افراد می‌دانند با مکیدن مقداری نبات و یا خوردن نبات داغ این عارضه برطرف می‌شود و شخص به نوعی احساس اعتماد به نفس پیدا می‌کند.

ریزش آب دهان به خصوص در افرادی که خود نیز از طبع سردی برخوردارند بیشتر است و این افراد باید نبات را حتماً در برنامه‌ی غذایی خود داشته باشند.

افراد سرد مزاج اگر غذاهای سرد بخورند دچار آب ریزش از دهام می‌شوند و یا در زمستان‌ها که اغلب هوا نیز سرد است با این مشکل مواجه هستند و راه درمان آن نیز ساده است مکیدن نبات در طی روزهای سرد می‌تواند تا حد زیادی این عارضه را برطرف نماید و اگر نبات مورد استفاده شاخه نبات زرد زعفرانی باشد تاثیر آن بسیار بیشتر خواهد بود.

شاخه نبات اعلا چه خصوصیاتی دارد

شاخه نبات اعلا چه خصوصیاتی دارد

برای انکه بدانیم خصوصیات نمونه‌ی نبات اعلا چیست باید مراحل تولید نبات اعلا را بررسی کنیم. برای تولید شاخه نبات سفید اعلا، ابتدا شکر مرغوب انتخاب می‌کنند و به نسبت متناسب آب را به جوش آورده و شکر را داخل آب می‌ریزند و می‌گذارند تا بجوشد. اگر آب مورد استفاده آب مقطر باشد بهتر است و هنگامی که شیره‌ی نبات غلظت مناسبی پیدا کرد آن را داخل ظرف بستر می‌ریزند.

ظرف بستر ظرفی است که تعداد زیادی نخ به آن ثابت شده است تا بلورهای نبات به دور آن شکل بگبرد.

هنگامی که شیر ه نبات داخل ظرف بستر ریخته می‌شود مولکول‌های نبات از نخ‌ها به عنوان بستر پایه استفاده نموده و کریستال نبات به دور آن تشکیل شده و شروع به رشد می‌کند. اگر این نخ‌ها به بلورهای شکر آغشته شده باشند این پدیده با سرعت بیشتری انجام شده و تشکیل نبات به سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

پس از چند روز که ظرف در دمای مناسب نگه داشته شده باشد این بلورها به خوبی رشد نموده و نبات شاخه ای تولید می‌شود. آنگاه شاخه نبات‌ها را به آرامی جدا نموده و خشک می‌کنند و برای عرضه به بازار بسته بندی می‌نمایند.

تشکیل شاخه نبات سوپر ممتاز که به این ترتیب تولید می‌شود خصوصیات خاصی دارد که از جمله می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • رنگ شاخه نبات
 • ویژگی‌های ظاهری نبات تولید شده
 • اندازه بلورهای تشکیل شده
 • تعداد بلورها به نسبت وزن شاخه نبات
 • شفافیت و بلورینگی شاخه نبات

همه این موارد از جمله ویژگی‌های مهم در مقایسه‌ی محصول تولید شده هستند که آنها را برای عرضه به بازار رقابتی در نظر می‌گیرند و هرچه این خواص دارای ارزش بالاتری در نبات تولید شده باشد نیاز به عرضه آن را افزایش می‌دهد.

علاوه بر همه‌ی این موارد نوع بسته بندی و نحوه‌ی نگهداری و انبارش شاخه نبات نیز از جمله مواردی است که می‌تواند در بازار خرید و فروش نبات تاثیر بسزایی داشته باشد.

فروش استثنایی بهترین شاخه نبات اعلا

فروش استثنایی بهترین شاخه نبات اعلا

مجموعه‌ی نوشین شهد یکی از مجموعه‌های فعال در زمینه خرید و فروش انواع نبات و شکر پنیر و نقل است که در آن می‌توانید با فروش‌های استثنایی نیز مواجه باشید.

فروش انواع نبات با طعم و رنگ‌های مختلف از جمله محصولات تولیدی این مجموعه می‌باشد و در ایام خاصی از سال و به مناسبت‌های گوناگون این محصولات با تخفیف‌های ویژه به خریداران عرضه می‌گردد.

کسانی که می‌خواهند از این فروش‌ها آگاهی یابند ضمن تماس با همکاران این مجموعه می‌توانند  از تاریخ این فروش‌ها و قیمت‌های فروش اطلاعات دریافت کنند و به این ترتیب اقدام به خریدی موفق و استثنایی کنند که هم برای آنها به صرفه باشد و هم خرید آنها راحت و آسان صورت بگیرد.

در این فروش‌های استثنایی انواع نقل و شاخه نبات صادراتی زرد و زعفرانی و شاخه نبات  سفید ارائه می‌گردد و انواع نبات خانگی و شکر پنیر نیز با قیمت‌های مناسب عرضه می‌شود.

عرضه مستقیم انواع شاخه نبات اعلا

عرضه مستقیم انواع شاخه نبات اعلا

مرکز فروش شاخه نبات یکی از مراکز مهم و معتبر ارائه‌ی نبات اعلا و شاخه نبات سنتی و صنعتی است که به صورت مستقیم و بدون واسطه اقدام به فروش انواع محصولات خود از جمله شاخه نبات اصل می‌نماید.

خرید و فروش مستقیم کالا مزیت‌های زیادی دارد که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • قیمت مناسب
 • حذف واسطه از بازار
 • ارائه کالا به قیمت تمام شده محصول با سود معقول برای تولید کننده
 • خرید با قیمت مناسب و واقعی برای خریدار
 • کیفیت بالا در تولید محصول
 • بازار کیفیتی رقابتی برای محصول

تمام این موارد باعث می‌شود برای خرید کالا اغلب افراد به روش‌های خرید مستقیم توجه کنند و در دنیای امروز که دنیای ارتباطات است این نوع خرید و فروش روز به روز رو به فزونی است.

در این روش خرید و فروش علاوه بر مزایای گفته شده‌ی فوق نکته‌ی مهمی که وجود دارد صرفه جویی در زمان برای خریدار و امکان دسترسی آسان به انواع تولید کنندگان کالاست.

مقایسه سریع قیمت‌ها و بررسی کیفیت کالا در روش‌های خرید و فروش مستقیم نیز از مزایای دیگر این روش خرید است.

توزیع کنندگان انواع شاخه نبات اعلا

 

توزیع کنندگان انواع شاخه نبات اعلا

 

توزیع کنندگان شاخه نبات اعلا به دلیل اینکه به صورت مستقیم با تولید کننده در ارتباط است در واقع بخش بزرگی از بازار را پوشش داده و بسته به نوع محصول مورد نظر می‌تواند می‌تواند بر روی قیمت‌ها ی کالا در بازار اثر گذار باشد

یک توزیع کننده کالا قسمتی و یا تمام محصول تولیدی یک تولید کننده را خریداری نموده و با توجه به قیمت تمام شده و سود قابل قبول توزیع و پخش آن را با قیمت مناسب به خریدار خرد می‌دهد.

اغلب توزیع کنندگان یک کالا افرادی هستند که در شهرهای متفاوت ساکن هستند و یا بخشی از فعالیت محصول خود را در یک شهر برعهده دارند.

مثلاً در مورد نبات ممکن است توزیع کنندگان آن در یک شهر تامین بخش وسییعی از مصرف محصول نبات را ر عهده داشته باشد و این شخص است که از تولید کننده خرید کلی نموده و به صورت خرد اقدام به توزیع آن می‌نماید.

نتیجه گیری: این نوشته مطالب ارزشمندی در رابطه با نبات شاخه ای و خواص و کاربرد آن در زمینه دارویی و نحوه خریداری آن و همچنین شرکت‌های ارائه دهنده نبات شاخه ای ارائه می‌دهد تا خریداران محترم ضمن خرید راحت و به صرفه با کاربرد آن بیشتر آشنا شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.