سفارش عمده نبات تخت سنتی

سفارش عمده نبات تخت سنتی به چه صورتی انجام می شود؟ آیا خواص نبات تخت مانند خواص نبات شاخه ای است؟ نبات تخت عمده در چه شهر هایی تولید می شوند و در چه مراکزی عرضه می گردند؟

طرز تهیه نبات سفید در خانه

طرز تهیه نبات سفید در خانه

یکی از خوردنی‌های خوشمزه که همه‌ی بانوان می‌توانند با به خرج دادن کمی سلیقه آن را درست کنند نبات خانگی است.نبات خانگی بسیار پر کاربرد است و تهیه آن آسان است و وقت زیادی را از فرد نمی‌گیرد و در عین حال قیمت ان نیز مناسب در می‌آید.

برای تهیه نبات خانگی در منزل نیاز به مقداری شکر و آب است و می‌توان با توجه به انواع افزودنی‌هایی که در منزل موجود است اقدام به تهیه نبات با طعم‌های متفاوت نمود.

برای این کار مقداری آب را روی اجاق گذاشته و بگذارید تا به جوش بیاید. سپس شکر را به نسبت مناسب به آن اضافه نمایید و بگذارید تا محلول بجوشد تا غلیظ شود. برای طعم دادن به نبات می‌توانید از مواد زیر استفاده نمایید.

 1. انواع مغزها: مغز پسته، گردو، بادام، بادام هندی و کنجد و … مغزهایی هستند که می‌توان به شربت در حال جوش اضافه نمود. این مواد هم مغذی هستند و هم طعم نبات را بسیار خوشمزه می‌کنند
 2. شیر و کاکائو: استفاده از شیر و کاکائو طعم بی نظیری با نبات ایجاد می‌کند و بسیار خوشمزه است.
 3. ادویه‌ها: مانند هل، دارچین و زنجبیل: این مواد نیز هم نبات را خوش عطر و خوش طعم می‌کنند و هم بسیار پر خواص هستند و در ترکیب با نبات به خواص درمانی آن اضافه می‌کنند.
 4. زعفران سرگل و گلبرگ: زعفران را می‌توان هم به صورت سرگل استفاده نمود و هم گلبرگ زعفران یعنی در واقع پرچم‌های زرد رنگ زعفران را در ترکیب با نبات به کار برد. زعفران سرگل خواص فوق العاده ای دارد و نبات را هم خوش عطر نموده و هم آن را خوش طعم می‌نماید.
 5. گلاب و گلبرگ گل محمدی: این دو نیز از جمله موادی هستند که در تولید نبات بسیار زیاد استفاده می‌شوند و آن را خوش عطر می‌کنند.

علاوه بر اینها افراد با توجه به سلیقه‌ی خود می‌توانند مواد افزودنی به محلول اضافه نمایند. باید توجه داشت همه این مواد در مرحله‌ی آخر و در هنگامی که شربت نزدیک به قوام است استفاده شود تا طعم آن با جوشیدن از بین نرود.

پس از آنکه شربت قوام لازم را پیدا کرد آن را روی سینی ریخته و می‌گذارند تا سرد شود سپس آن را برش داده و بسته بندی می‌کنند.

آنچه که قابل تذکر است این است که انواع نبات تخت در صد آب بالایی دارد و خیلی سریع خشک می‌شود. برای جلوگیری از این کار باید آن را در بسته‌های پلاستیکی گذاشته و در یخچال نگهداری نمود.

به این نوع نبات نبات خانگی می گویند که اغلب در شهر های استان خراسان تولید شده و به فروش می رسد و البته افراد می توانند در منزل نیز آن را تهیه نموده و استفاده نمایند.

آشنایی با فواید دارویی نبات

آشنایی با فواید دارویی نبات

نبات خواص درمانی بسیار زیادی دارد تا آنجا که به آن نام معجزه گر طبیعت را داده اند. هر چند انواع مواد غذایی در استفاده متناسب آن بسیار مفید است به طوری که ابوعلی سینا دانشمند بزرگ می‌گوید ” غذای شما دوای شماست و دوای شما غذای شماست ” اما خوردن نبات نیز در اندازه مناسب آن دوا است و درمانگر بسیاری از بیماریهاست.

نبات طبع گرم دارد و این مربوط به نوع و ساختار کریستالی آن است که موجب می‌شود خواص متفاوتی با شکر داشته باشد و برای درمان بیماری‌ها مفید و موثر باشد. نبات در هنگامی که تهیه و تولید می شود به شکل کریستالهای زیبایی در می آید که این ساختار کریستالی باعث ایجاد خواص متفاوت در آن می شود.

از جمله خواص دارویی نبات از جمله نبات تخت درجه یک می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • درمان انواع دل درد با نبات امکان پذیر است زیرا دل دردها به علت مشکلات و سردی معده به وجود می‌آیند و طبع گرم نبات موجب کاهش سردی و درمان آن می‌شود.
 • نفخ معده و سردی آن با نبات از بین می‌رود زیرا نبات ملین است.
 • انواع کمر دردها و پا دردهایی که ریشه در بلغم زیاد و سردی بدن دارد با نبات قابل کاهش و قابل درمان است.
 • دردهای قاعدگی با مصرف نبات داغ و یا چای نبات کاهش یافته و از بین می‌روند.
 • گرفتگی‌ها و درد ماهیچه ای با مصرف چای نبات و یا نبات داغ کاهش پیدا می‌کند.
 • نبات داغ حافظه را تقویت می‌کند و برای درمان آلزایمر بسیار مفید است.
 • نبات سوخته برای درمان اسهال بسیار مفید است
 • نبات با زعفران برای شادابی و نشاط پوست به کار می‌رود به این منظور شربتی تهیه شده و از آن استفاده می‌نمایندکه به آن شربت جلاب می گویند.

نبات داغ برای اسهال خوب است

نبات داغ برای اسهال خوب است

کودکان و نوزادان زیادی به علت آنکه معده‌ی ضعیف دارند دچار بیماری‌های متفاوت از جمله اسهال می‌شوند.

هنگامی که کودک تازه شروع به غذا خوردن می‌کند ممکن است معده ی او با غذا سازگاری نداشته باشد و یا اینکه غذا همراه با شیر مادر برای او مضر باشد و او را دچار شکم درد و اسهال نماید.

هنگامی که فرد دچار اسهال می‌شود باید به عوامل زیادی توجه داشت و بیماری کودک را از جهات مهمی مورد بررسی قرار داد. اسهال اگر طولانی شود می‌تواند فرد را دچار کم آبی نموده و ضررهای جبران ناپذیری بر او وارد نماید.

ابتدای امر باید کودک تحت نظر پزشک قرار گرفته و عوامل ویروسی و میکروبی متفاوت بررسی گردد و اگر این عوامل موجب بیماری نوزاد نشده باشد می‌توان او را با درمان‌های خانگی مورد درمان قرار داد.

یکی از این درمان‌ها استفاده از نبات است. یکی از روش‌های قدیمی و سنتی درمانی برای نوزادان استفاده از نبات سوخته برای درمان اسهال است. هرچند گاهی اوقات از نبات داغ نیز برای درمان اسهال استفاده می‌کنند اما تاثیر نبات سوخته برای این مورد بسیار مهم است.

برای تهیه نبات سوخته می‌توان مقداری از نبات را داخل ظرف گذاشته و روی شعله قرار داد تا باز شود. شعله باید کم باشد تا از سوختگی و بد مزه بودن نبات جلوگیری شود.پس از آنکه مقدار اعظم نبات باز شد به آن کمی آب اضافه می‌نمایند و می‌گذارند تا بجوشد.

سپس شعله را خاموش نموده و می‌گذارند تا محلول سرد شود و مانند شربت آن را به مریض می‌خورانند. این شربت برای درمان اسهال بسیار مفید است.

چه کسانی باید نبات بخورند

چه کسانی باید نبات بخورند

تقریباً همه‌ی افراد در کشور ما به نوعی از نبات استفاده نموده اند و طعم فوق العاده ی نبات را می‌شناسند ولی در شهرهای استان‌های خراسان نبات به فراوانی تولید می‌شود و مردم استفاده‌ی زیادی از نبات می‌کنند.

اما می‌توان برای افراد زیر مصرف نبات را توصیه نمود:

 • مادران شیرده:. برای افزایش شیر می‌توانند از دمنوش رازیانه به همراه نبات استفاده نمایند
 • افرادی که در بدن دچار سردی هستند. زیرا نبات یکی از موادی است که سردی و بلغم در بدن را از بین می‌برد.
 • افرادی که در موقع خواب دچار ریزش آب از دهان می‌شوند. این افراد در اثر خوردن غذاهای سرد دچار این حالت می‌شوند و خوردن نبات می‌تواند این حالت را برطرف نماید.
 • رانندگان و کسانی که رانندگی طولانی مدت دارند. این افراد برای کاهش خستگی در بدن و کاهش خواب آلودگی در حین رانندگی از نبات استفاده می‌نمایند.
 • نوزادانی که دچار اسهال می‌شوند. برای این نوزاد مادران می‌توانند از نبات تخت خانگی استفاده نموده و نبات سوخته درست کنند و شربت را به نوزاد دهند تا بهبود یابد.
 • افرادی که دچار کمر درد و دردهای روماتیسمی هستند بهتر است از نبات داغ استفاده نمایند.
 • ورزشکاران و کسانی که تمرینات ورزشی سخت انجام می‌دهند می‌توانند در تایم استراحت خود از نبات داغ و یا چای نبات استفاده نمایند.
 • افرادی که به خوردن چای و یا دمنوش عادت دارند نیز می‌توانند برای شیرین کردن آن از نبات تخت مرغوب استفاده کنند.
 • کسانی که با خوردن شیر دچار نفخ و دلپیچه می‌شوند نیز می‌توانند شیر را با نبات بخورند خوردن شیر به همراه نبات سردی آن را کاهش داده و از نفاخ بودن آن جلوگیری می‌کند.
 • افراد مسن که دچار فراموشی و یا کاهش حافظه هستند نیز بهتر است برای تقویت حافظه از نبات استفاده کنند.
 • افرادی که به بیماری های کرم کدو و یا کرم روده بزرگ مبتلا هستند نیز می توانند با مصرف نبات موجب کاهش عوارض بیماری شوند.

عرضه کنندگان مستقیم نبات تخت عمده

عرضه کنندگان مستقیم نبات تخت عمده

همه محصولات برای آنکه به دست مشتری برسد به دو صورت عرضه می‌شود. افرادی که در کار تولید و عرضه‌ی محصول هستند می‌توانند آن را به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به خریداران عرضه نمایند.

عرضه محصول به صورت غیر مستقیم معایبی دارد که در زیر به آن اشاره می‌شود:

 • برای عرضه‌ی غیر مستقیم کالا و یا خدمات، دریافت کننده‌ی محصول باید آن را از واسطه خریداری نماید و محصول از تولید کننده به صورت مستقیم خریداری نمی‌شود و در این امر خریدار باید به واسطه خرید از واسطه مقدار بیشتری پول پرداخت کند.
 • هرچند با این کار عده ای از مردم به کار مشغول شده اند اما واسطه‌ها گاهی اوقات اجناس را به قیمت بالاتر از تولید کننده خریداری نموده و بازار پس از کاهش کالا و افزایش عرضه رو به افزایش گذاشته و قیمت اجناس بالا می‌رود.

اما در عرضه‌ی محصول به صورت مستقیم خریدار محصول را مستقیماً از تولید کننده و یا نماینده‌ی تولید کننده دریافت نموده و در این راستا واسطه از خرید و فروش کالا حذف می‌شود و بدین طریق شخص می‌تواند محصول با کیفیت بالاتر را با قیمت مناسب‌تر دریافت نماید.

خرید محصول بدون واسطه چند مزیت دارد که در زیر به آن اشاره شده است:

 • خریدار همزمان با هم می‌تواند با مراجعه به فروشگاه‌های مستقیم کالا که عرضه‌ی اینترنتی دارند کیفیت و قیمت محصولات را باهم مقایسه نموده و بهترین نمونه‌ی آن را انتخاب نماید.
 • قیمت تمام شده برای خریدار کم می‌شود و با پرداخت مبلغ کمتر می‌تواند محصول بیشتری دریافت نماید.
 • واسطه از محصول برداشته می‌شود و مشتری با اطمینان بیشتری به خریدار مراجعه نموده و قدرت خرید مردم افزایش می‌یابد.
 • خریدار می‌تواند در تعامل با تولید کننده محصول دلخواه خود را سفارش داده و آن را دریافت نماید.

فروش شگفت انگیز انواع نبات تخت عمده

فروش شگفت انگیز انواع نبات تخت عمده

فروش شگفت انگیز نبات تخت عمده از فروشگاه آنلاین نوشین شهد انجام می‌شود. شما خریداران محترم می‌توانید انواع نبات تخت عمده را با خیال راحت از این فروشگاه سفارش داده و محصولی با کیفیت عالی از این مجموعه خریداری نمایید.

یکی از کارهای جالب که در سطح فروشگاه‌های آنلاین صورت می‌گیرد انواع فروش‌های فوق العاده است که در سطح انها و به مناسبت‌های مختلف انجام می‌شود فروش شگفت انگیز و فوق العاده نبات نیز یکی از اقلامی است که به مناسبت‌های مختلف صورت گرفته و برای خریداران محترم خاطره ای شیرین به یادگار می‌گذارد.

برای تجربه این نوع خرید می‌توانید ضمن تماس با همکاران مجموعه محصولی با قیمت فوق العاده خرید نمایید. در این فروش‌ها انواع نبات تخت عمده و نبات تخت سوپر ممتاز، انواع شکر پنیر و نقل و انواع نبات شاخه ای با کیفیت‌های متفاوت و مرغوب یافت می‌شود.

توزیع کنندگان انواع نبات تخت عمده

توزیع کنندگان انواع نبات تخت عمده

توزیع کنندگان انواع نبات تخت عمده مجموعه‌های قابل اطمینان هستند که در شهرهای متفاوت ایران ساکن بوده و به کار توزیع و پخش انواع نبات شاخه ای به صورت خرید عمده و نبات تخت فله ای اقدام می‌کنند.

نبات تخت ایرانی از جمله اقلامی است که در شهرهای متفاوت با کیفیت‌های گوناگون تولید می‌شود و در همه جای ایران عزیز توسط توزیع کنندگان محترم توزیع می‌گردد. محصولی کاملاً ارگانیک که کیفیت بالایی دارد و در شهرهای متفاوت با طعم‌های متفاوتی تولید و عرضه می‌گردد.

خواص بی نظیر نبات تخت عمده آن را به محصولی با فروش بالا تبدیل نموده است زیرا علاوه بر اینکه نبات یک محصول قابل استفاده برای خوردن است خواص درمانی زیادی نیز دارد که طب سنتی آن را به وفور استفاده می‌نماید. این محصول از جمله اقلام پر مصرف در خانواده‌های ایرانی است که بسیار خوشمزه است و چون در طعم‌ها و رنگ‌های متفاوتی تولید می‌شود مورد استقبال افراد زیادی قرار می گیرد.

مورد قبول همه ذائقه‌ها است.

نتیجه گیری: این مطلب اشاره مختصری به تهیه و تولید و کاربردهای نبات تخته ای داشته و نحوه خرید و توزیع و انواع نبات تخته را به طور مختصر تشریح نموده است خریداران محترم می‌بایست برای اطلاعات بیشتر با این مجموعه تماس حاصل نموده و با انواع مختلف طعمهای نبات تخته ای آشنا شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.