توزیع کنندگان شاخه نبات اعلا

توزیع کنندگان شاخه نبات اعلا چه کسانی هستند؟ توزیع کنندگان شاخه نبات اعلا در چه شهرهایی اقدام به عرضه‌ی نبات شاخه ای اعلا می‌کنند؟

 

ویژگی‌های شاخه نبات اعلا

برای آنکه بدانیم نبات شاخه ای اعلا چه ویژگی‌هایی دارد باید به نوع مواد اولیه و نحوه‌ی تولید آن و همچنین نوع بسته بندی آن توجه کنیم.

شاخه نبات اعلا نمونه ای از نبات‌های شاخه ای است که برای صادرات و مصرف داخلی تولید می‌شود و خواص فراوان دارویی دارد و همچنین برای مصارف روزانه و استفاده با نوشیدنی های گرم و شیر نیز استفاده می‌شود.

شاخه نبات زرد و شاخه نبات سفید را برای پذیرایی و همچنین برای تزئین در مجالس عقد و عروسی نیز به کار می‌برند.

برای آنکه نبات شاخه ای اعلا تولید شود باید ابتدای امر از مواد اولیه‌ی مرغوب استفاده شود.

مواد اولیه ای که برای تولید نبات شاخه ای به کار می‌رود در زیر به اختصار توضیح داده شده است:

 • شکر
 • آب
 • ماده‌ی افزودنی طعم و رنگ
 • مواد افزودنی مغزهای خوراکی

شکر را از کارخانجات تولید شکر تهیه نموده و  به مصرف می‌رسانند. شکر از چقندر قند و نیشکر بدست می‌آید و برای آنکه شکر خوب و مرغوب بتوانیم تهیه کنیم باید آن را از تولید کنندگان معتبر خریداری نماییم.

شکر مرغوب برای تولید نبات، از نوع شکر کریستالی دانه متوسط است و چون شکر در آب حل می‌شود اگر دانه‌ها درشت نیز باشند مشکل حادی ایجاد نمی‌شود.

کریستال‌های نبات در واقع کریستال‌های رشد یافته همان شکر هستند با این تفاوت که در اینجا ساختار بلوری کریستال نبات تغییر می‌کند و این تغییر فیزیکی می‌باشد و تغییر خواص نبات نیز به دلیل همین تغییر در ساختار کریستالی آن است.

ماده اولیه دیگری که برای تولید نبات استفاده می‌شود آب است. بهتر است برای تولید نبات از آب مقطر استفاده شود و یا آب شیرین گوارا و یا آبی که یک بار جوشیده باشد برای این منظور بهتر است.

آب باید عاری از آلودگی باشد و از آب‌هایی که افزودنی‌های خاص دارد نیز جلوگیری شود زیرا بر روی طعم و رنگ و مزه‌ی نبات تاثیر مستقیم دارد.

برای تولید شاخه نبات صادراتی مرغوب باید ویزگیهای دمایی و شرایط و زمان پخت و تناسب مواد اولیه نیز رعایت شود زیرا نوع کریستال و شکل آن به زمان و دمای پخت وابسته است و اگر این مورد مناسب نباشد نبات تولید شده مرغوب نخواهد بود. علاوه بر این نوع بسته بندی و محل نگهداری و حمل و نقل و انبارش نبات نیز نکاتی است که باید به آن توجه کافی نمود.

۵  خاصیت تایید شده نبات را بشناسید

۵  خاصیت تایید شده نبات را بشناسید

نبات خاصیت‌های زیادی دارد و یکی از مواد غذایی است که مورد توجه همگان قرار دارد. شاخه نبات اصل را برای شیرین کردن چای و دمنوش استفاده می‌نمایند و علاوه بر آن برای درمان بسیاری از بیماری‌ها به همراه داروهای دیگر و یا به تنهایی از نبات استفاده می‌نمایند.

از ویژگی‌های مهم نبات می‌توان موارد زیر را نام برد:

 1. طبع گرم دارد: نبات به علت ساختار کریستالی که دارد دارای طبع گرم است و به همین دلیل است که در طب سنتی برای بیماری‌هایی که در اثر غلبه‌ی سردی در بدن ایجاد می‌شود آن را تجویز و استفاده می‌کنند.
 2. درمان ریزش آب دهان: در بسیاری از موارد افرادی هستند که در هنگام خواب، از دهان آنها آب جاری می‌شود. برای آنکه این عارضه را برطرف شود از نبات استفاده می‌شود.
 3. درمان نفخ معده: نبات ملین و ضد نفخ معده است و به این دلیل است که افرادی که از نفخ معده رنج می‌برند برایشان نبات تجویز می‌شود. خوردن نبات به صورت مکیدنی و یا نبات داغ نفخ معده را تا حدود زیادی برطرف می‌کند.
 4. درمان انواع دل دردها: یکی از خواص شناخته شده و مهم نبات درمان دل دردها می‌باشد. نبات با خاصیت و طبع گرمی که دارد می‌تواند انواع دل دردها را بهبود بخشد و در این بین نبات برای انواع دل دردهای قاعدگی بیشترین تاثیر را دارد.
 5. درمان اسهال: یکی از کاربردهای مهم و پر استفاده‌ی نبات، درمان اسهال است که با تولید نبات سوخته امکان پذیر است بدین منظور مقداری نبات را داخل ظرفی گذاشته و روی حرارت می‌گذارند تا ذوب شود و سپس به آن مقداری آب اضافه نموده و شربت حاصل را می‌گذارند تا خنک شود و سپس به مریض می‌دهند تا بخورد.
 6. شادابی و نشاط پوست: یکی از کاربردهای مهم نبات که در طب سنتی نیز استفاده می‌شود استفاده از آن به همراه زعفران در تهیه شربت جلاب می‌باشد. بدین منظور نبات سوپر ممتاز را با زعفران و آب می‌جوشانند و پس از سرد شدن روزانه یک یا دو لیوان از آن را می‌خورند.
 7. نبات برای رفع خستگی و خواب آلودگی نیز بسیار موثر است و رانندگان و کسانی که نیاز به هوشیاری دارند می‌توانند از نبات استفاده نمایند.

نبات خواص و ویژگی‌های دیگری نیز دارد که ممکن است به لحاظ علمی هنوز تایید نشده باشد اما به صورت تجربی تاثیر گذار است و می‌توان در طب سنتی به آن رجوع نمود.

درمان آسم با خوردن نبات

درمان آسم با خوردن نبات

یکی از کاربردهای مهم نبات استفاده از آن در درمان بیماری‌های تنفسی و مخصوصاً آسم است.

آسم بیماری التهابی و رایج در دستگاه تنفسی است که در بسیاری از مواقع فرد را دچار ناراحتی‌های جسمی و روحی زیادی می‌کند و از آنجا که نفس کشیدن برای شخص آسمی سخت می‌شود این افراد به شدت عصبی می‌شوند و فشار روحی و جسمی بر فرد باعث تشدید بیماری نیز می‌شود.

در واقع آسم یعنی واکنش دستگاه تنفسی به مواد و بوها که سیستم ایمنی تحریک شده و باعث خس خس و سرفه و تنگی نفس در شخص می‌شود.

نبات و مخصوصاً شاخه نبات زعفرانی خاصیت ملین دارد و طبع آن نیز گرم است و همچنین آرامبخش است و باعث شادی و نشاط می‌شود و این هر سه باعث می‌شود نبات به عنوان ماده ای موثر در درمان آسم بکار برود.

نبات را به صورت‌های زیر می‌توان برای درمان آسم به کار برد:

 • نبات به صورت مکیدنی
 • نبات داغ
 • چای نبات
 • دمنوش آویشن با نبات
 • دمنوش گلپر با نبات
 • دمنوش پونه با نبات
 • دمنوش زوفا با نبات
 • مخلوط دمنوشهای آویشن و استخودوس و نبات

البته موارد دیگری نیز هستند که در درمان آسم بسیار موثر هستند و نبات نیز یکی از مواد غذایی است که در این مورد موثر و مفید است و تهیه آن نیز ساده است.

خواص نبات برای افراد چیست

خواص نبات برای افراد چیست

نبات را همه‌ی افراد می‌توانند استفاده نمایند و اغلب افرادی که شاخه نبات ساده و یا شاخه نبات زعفرانی استفاده می‌کنند از طعم بی نظیر نبات راضی و خوشنود هستند.

همچنین انواع نبات طعم دار و شاخه نبات زرد نیز طرفداران خاص خود را دارد و افراد زیادی تمایل به استفاده‌ی انواع نبات دارند.

نبات در طب سنتی جایگاه خوبی دارد و در اغلب بیماری‌ها می‌توان این ماده را استفاده نمود.

طب سنتی مزاج انسان را به چهار طبقه تقسیم می‌کند که دم، بلغم، سودا و صفرا است و عقیده بر آن است که  هر یک از اینها اگر در حالت نرمال و طبیعی خود در بدن باشند شخص به لحاظ جسمی سالم است ولی چنانچه این چهار عنصر در بدن از حالت تعادل خارج شود می‌تواند در فرد نابسامانی و عدم سلامتی ایجاد کند.

طب سنتی بیماری‌هایی را که درد در بدن ایجاد می‌کنند در نتیجه‌ی غلبه‌ی سودا و صفرا می‌داند و درمان آن را نیز در متعادل کردن این مزاج‌ها بر می‌شمرد.

همچنین طب سنتی انواع روماتیسم و دردهای مفصلی و دیسک‌ها را در نتیجه سردی می‌داند و عقیده بر آن است که نبات برای درمان این نوع بیماری‌ها مفید و موثر است.

نبات طبع گرمی دارد و این طبع باعث می‌شود که بسیاری از بیماری‌ها که در نتیجه‌ی غلبه‌ی سردی در بدن اتفاق می‌افتد و باعث افزایش حجم سودا و بلغم در خون می‌شود را کاهش داده و آنها را به حجم نرمال و مورد نیاز بدن برساند.

از جمله بیماری‌هایی که در شخص پدیدار شده و برای آن نبات را تجویز نموده اند موارد زیر را می‌توان بر شمرد:

 • دل دردها
 • یبوست
 • اسهال
 • انواع کمر دردها و پا درد و دردهای مفاصل
 • حواس پرتی و فراموشی
 • دردهای قاعدگی
 • تیرگی رنگ پوست
 • تنگی نفس
 • تپش قلب
 • خستگی و خواب آلودگی
 • دردهای ماهیچه ای و عضلانی
 • رفع ترشی دهان
 • تکرر ادرار

این همه خواص برای نبات مربوط به نوع ساختار آن در زمان تولید است که باعث شده است اینچنین خواصی را داشته باشد و محبوب تمام افراد گردد.

از خواص دیگر نبات می‌توان به استفاده ازخوشه های زیبای نبات در تزئین سفره‌ی عقد اشاره کرد. ایرانیان باستان نبات را عامل شیرینی و شیرین کامی زندگی می‌دانند و در سنت ایرانیان به عنوان ماده ای بکار می‌رود که سمبل و نماد حلاوت زندگی است.

خرید آسان انواع شاخه نبات اعلا

خرید آسان انواع شاخه نبات اعلا

خرید آسان انواع شاخه نبات اعلا از فروشگاه‌های معتبر سنتی و اینترنتی در سراسر کشور صورت می‌گیرد. امروزه پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده است افراد برای تهیه اقلام مصرفی خود با چند کلیک ساده از درون منزل به انواع و افسام تولیدی‌ها و توزیع کننده‌ها دسترسی داشته باشند و بدین ترتیب پیدا کردن این فروشگاه‌ها از طریق این تکنولوژی بسیار راحت است.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های فروشگاه‌های آنلاین در خرید و فروش کالا و خدمات دسترسی سریع به کالا و ارتباط سریع با مسئول مربوط به آن است و از این طریق می‌توان در فاصله کوتاهی لیستی از این فروشگاه‌ها را بررسی و نوع محصول آنها را مشاهده نمود. مجموعه‌ی نوشین شهد یکی از این مجموعه‌ها است که در این موارد بسیار موثر عمل نموده و با تلاش و کوشش همکاران در بخش تولید و توزیع، انواع شاخه نبات ساده و طعم دار و انواع شکر پنیر و نقل را به مردم عزیز کشور ما ارائه می‌دهد و در زمینه صادرات این کالا نیز گام‌های مهمی برداشته است.

همچنین این مجموعه برای راحتی کار خریداران مختلف در تهیه و خرید انواع برندهای متفاوت نبات شاخه ای نیز فعالیت داشته و می‌کوشد تا فروشگاهی تکمیل از مواد مورد نیاز در این مجموعه را در اختیار همگان قرار دهد.

عرضه کنندگان بی واسطه‌ی شاخه نبات اعلا

عرضه کنندگان بی واسطه‌ی شاخه نبات اعلا

عرضه کنندگان شاخه نبات را می‌توان افراد و یا فروشگاه‌های معتبر تولیدی و یا نمایندگان آنها نام برد که در این راستا تلاش می‌کنند و هدف آنها کاهش قیمت تمام شده محصول و ارائه محصول با کیفیت بالا است.

زمانی که خریدار جنس را مستقیماً از تولید کننده و یا از نماینده‌ی او دریافت می‌کند تولید کننده با توان کافی برای تولید محصول تلاش نموده و حذف واسطه باعث می‌شود قیمت کالا برای خریدار مناسب باشد و این از مزیت‌های مهم خرید و فروش مستقیم و بدون واسطه است.

واسطه‌ها که در امر خرید و فروش محصولات فعالیت دارند گاهی باعث اختلال در نظم بازار می‌شوند و مواد مخصوصاً مواد غذایی وقتی در بازار کم شود گرانی و کاهش قدرت خرید را در پی خواهد داشت.

برای خرید راحت و بی درد سر و با قیمت مناسب بهترین راه خرید از تولید کننده است بدین صورت هم کالا با قیمت مناسب به دست خریدار می‌رسد و هم تولید کننده می‌تواند با آسودگی خاطر اقدام به خرید محصول نماید.

فروش فوق العاده انواع شاخه نبات اعلا

فروش فوق العاده انواع شاخه نبات اعلا

 

مجموعه نوشین شهد در ایام مختلف و به مناسبت‌های گوناگون اقدام به فروش محصولات تولیدی و توزیعی خود در قالب طرح‌های فروش فوق العاده می‌نماید و در این راستا کوشش نموده تا همگان را از مزیت‌های این طرح بهره مند سازد. این طرح ها در زمانهای مختلف به اطلاع مشتریان گرامی رسیده و مزیتهای آن به آنان ارائه می گردد.

شما می‌توانید ضمن تماس با همکاران این مجموعه با نمونه‌هایی از این نوع خرید و فروش‌ها آشنا شده و اقدام به خرید محصول مورد نیاز خود از این مجموعه کنید.

این نوع فروش مزیت‌هایی دارد که می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • قیمت تمام شده مناسب برای خریدار
 • قیمت پایین تمام شده برای تولید کننده
 • افزایش حجم فروش در تولید محصول
 • افزایش کیفیت محصول و رونق در تولید برای تولید کننده و خریدار
 • افزایش اعتماد بین خریدار و تولید کننده
 • بکارگیری نیروی انسانی بیشتر برای تولید و توزیع کالا و کارافرینی
 • رونق تولید و کسب و کار

نتیجه گیری:

این مطلب حاوی نکاتی برای ویژگی‌ها و خواص نبات شاخه ای و تولید و توزیع این محصول در کشور و در منطقه است و امید است که با مطالعه‌ی این مطلب نکات مهمی برای تهیه و خرید این محصول آموخته باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.