بلوک سیمانی دیواری در تهران و بازدید رئیس جمهور از کارخانه آن

مقاومت در برابر آتشثابت شده است که دیوارهای داخلی ساخته شده از بلوک سیمانی دیواری در تهران به مهار آتش در محفظه کمک می کند و از گسترش آن در سراسر ساختمان جلوگیری می کند. دیوار بیرونی ساخته شده از این ماده به جلوگیری از گسترش آتش از خانه ای به خانه دیگر کمک می کند.

همچنین بلوک بتنی می تواند در برابر دماهای بالا و فشار آب ناشی از شیلنگ های آتش نشانی بهتر از سایر مصالحی که مقاوم در برابر آتش در نظر گرفته می شوند مانند دیوار خشک تقویت شده با الیاف مقاومت کند.

این ماده برخلاف بتن ریخته شده در برابر ترک خوردگی و فرو ریختن در دماهای شدید بسیار مقاوم است.

عایق صوتی و حرارتی خوب یک خانه بلوک بتنی خوش ساخت عملا عایق صدا خواهد بود، تا زمانی که درها و پنجره ها نیز عایق مناسبی داشته باشند. دیوارهای ساخته شده از این ماده همچنین در برابر گرما و سرما عایق هستند و به خانه کمک می کنند تا انرژی کمتری برای حفظ دمای راحت مصرف کند.

پرداخت‌های متفاوت: بلوک‌های خاکستر معمولاً روکش صافی دارند، اما می‌توان آن‌ها را با روکش تزئینی‌تری نیز یافت که می‌تواند جذابیت دیوار ساخته شده با آن متریال را افزایش دهد. این قطعات بتنی به خوبی هر رنگ یا نوع گچبری را می پذیرند.

بلوک ها را نمی توان شکافت، بلکه باید به طور کامل کار کرد، به همین دلیل توصیه می شود هنگام ساخت لوله ها یا دهانه ها با اندازه های استاندارد، به صورت مدولار کار کنید.

این اجازه می دهد تا از کل قطعات پیش ساخته، بدون انطباق در محل، با صرفه جویی در زمان، مواد و وظایفی که این امر مستلزم آن است، استفاده کنید.

در زمان قرار دادن آنها باید کاملاً خشک باشند، که به این معنی است که ما باید مکانی برای نگهداری آنها پیدا کنیم زیرا قبل از قرار دادن باید از باران و شبنم شب محافظت شوند.

بلوک‌های بتنی لبه‌ها و کناره‌های خود را به دلیل ساخت قالب‌ها کامل‌تر می‌کنند، در حالی که آجر سرامیکی از آنجایی که یک ماده اکسترود شده است، نقص بیشتری دارد.

اگرچه در ابتدا سبک است، اما در لحظه پوشاندن آجر با ملات، از نظر وزن مساوی هستند، حتی از بلوک بتنی سنگین ترند، بنابراین ساخت دیوار آجری هزینه بیشتری دارد.

اشاره ای به آجرهایی وجود دارد که می توان از آنها به عنوان محصولات تزئینی استفاده کرد، اما نمی توان از آنها برای تحمل بارهای سازه ای استفاده کرد، بلوک های بتنی می توانند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.